Kızılay, Kendisine Bağış Yapanlara Sahip Çıkacak

Kızılay tarafından Bursa'nın Bademli bölgesine yaşlılar için rehabilitasyon merkezi, bölge kan merkezi ve afet depoları yapılacak.Kızılay Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Dokunmazer, Kızılay Haftası dolayısıyla yaptığı toplantıda, “Türk...

Kızılay, Kendisine Bağış Yapanlara Sahip Çıkacak
Kızılay tarafından Bursa'nın Bademli bölgesine yaşlılar için rehabilitasyon merkezi, bölge kan merkezi ve afet depoları yapılacak.

Kızılay Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Dokunmazer, Kızılay Haftası dolayısıyla yaptığı toplantıda, “Türk Kızılay’ı her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay Haftasını 28 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Genel Merkez başta olmak üzere ülkenin her tarafına yayılmış 780 Kızılay şubemizde coşkuyla kutlayacaktır. Bursa şubesi olarak Kızılay Haftasında Kızılay ve hizmetleri hakkında halkı bilgilendirmeyi, çalışanları ve bağışçıları bir araya getirerek dayanışmayı arttırmak istiyoruz. Bu yıl da başta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olmak üzere ilgili kurumlarla işbirliği yaparak Kızılay Haftasında eğitim programları, kermes, mevlit, şenlik ve çeşitli faaliyetler yapacağız” dedi.

Kızılay'ın devam eden projeleri hakkında bilgi veren Dokunmazer, “Uludağ Üniversitesi’nde yüksek öğrenim gören kız öğrencilere hizmet vermek üzere Kızılay Kız Öğrenci Yurdu’nun kaba inşaatı bitmiştir. Muradiye Mahallesi'nde bulunan bin 624 metrekarelik arsa üzerine inşa edilecek yurt binası, 2 bin 800 metrekare kapalı kullanım alanı ve bin metrekare bahçeye sahip olacak. 150 yatak kapasiteli ve öğrencilerin günlük ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde mimari projesi çizilen yurt projesinin 2015 ders yılında hizmete girmesi planlanıyor. Şehir dışından ya da uzak mesafedeki ilçelerden gelerek üniversite eğitimi almak isteyen kızlarımıza şefkatli kucağımızı açarak, onların eğitimlerine katkı sağlamayı arzu ediyoruz. Bunun için 500 hayırsever arıyoruz. 'Hayırla anılmak sizin elinizde. Bir tuğla, bir torba çimento da sizden olsun' sloganıyla bağış kampanyası başlattık. Yurdun 2 milyon 500 bin liraya mal olması bekleniyor. 500 hayırseverin beşer bin lira yardımı ile bu yurt tamamlanacak. Bağışçılar madalya ile ödüllendirilecek” diye konuştu.

BURSA’YA REHABİLİTASYON MERKEZİ

Bademli Mahallesi'ne yapılacak Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi hakkında bilgi veren Dokunmazer şunları söyledi:

“Kızılay’a gayrimenkul bağışında veya nakdi yardımda bulunan yaşlıların her türlü ihtiyacının karşılanacağı ve bakımlarının yapılacağı Kızılay Sağlıklı Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi Bademli'ye inşa edilecek. Burada ayrıca bölge kan merkezi, il ve ilçelere afet anında hizmet verecek afet merkezi ve depolar olacak. Bursa şubemiz hizmetlerine burada devam edecek. Derneğin önemli gayrimenkulleri arasında bulunan Bademli mevkiindeki 31 dönümlük arsa bu proje için tahsis edildi” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48