İtso’dan 600 Öğrenciye Kırtasiye Ve Giyim Yardımı

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası(İTSO) tarafından ilçedeki maddi durumu kötü olan 600 öğrenciye, kırtasiye ve giyim yardımında bulunuldu.İnegöl’deki ilkokul ve ortaokullarda okuyan öğrenciler için yapılan kırtasiye malzemeleri ve giyecekler,...

İtso’dan 600 Öğrenciye Kırtasiye Ve Giyim Yardımı
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası(İTSO) tarafından ilçedeki maddi durumu kötü olan 600 öğrenciye, kırtasiye ve giyim yardımında bulunuldu.

İnegöl’deki ilkokul ve ortaokullarda okuyan öğrenciler için yapılan kırtasiye malzemeleri ve giyecekler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve okul müdürlerine törenle teslim edildi. İTSO Başkanı Metin Anıl, eğitime, sağlığa yapılan katkının ne demek olduğunu çok iyi bilen bir yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini belirterek, “Geleneksel hale getirdiğimiz ve 9’ncusunu yaptığımız eğitime yardım törenini gerçekleştiriyoruz. İlkokul ve ortaokullarda bulunan 600 öğrencimize yapılacak olan bu yardımların sizlerin eliyle ulaşacağından hiçbir endişemiz olamaz” dedi.

Yapılan yardımın maliyetinin 30 bin lira olduğunu ve bundan sonraki yıllarda da eğitime hizmet vermeye devam edeceklerini vurgulayan Anıl, “Çünkü eğitimin, bilginin memlekete, millete ne gibi katma değerler kazandırdığının bilinci içerisindeyiz. Bundan sonra da ele ele gönül gönüle hizmet vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cavit Yakşi ise konuşmasında, yardımlardan dolayı oda yöneticileri ve üyelere teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından koliler halindeki giyim ve kırtasiye malzemeleri, 600 öğrenciye verilmek üzere okul müdürlerine teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48