İtfaiye Teşkilatı İnegöl Halkına Tanıtılıyor

İtfaiye ve Yangın Güvenliği Haftası dolayısıyla Bursa İnegöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, itfaiye hizmetlerini tanıtmak için stant kurdu.Kurulan standı İtfaiye Müdürü Adnan Aydın ile birlikte inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı...

İtfaiye Teşkilatı İnegöl Halkına Tanıtılıyor
İtfaiye ve Yangın Güvenliği Haftası dolayısıyla Bursa İnegöl Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, itfaiye hizmetlerini tanıtmak için stant kurdu.

Kurulan standı İtfaiye Müdürü Adnan Aydın ile birlikte inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şahin, her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasının İtfaiye ve Yangın Güvenliği Haftası olarak kutlandığını belirterek, "Bilindiği üzere İnegöl İtfaiye Teşkilatımız, 1926 yılından bu yana hizmet vermektedir. Yangında, depremde, su baskınlarında, trafik kazalarında ve muhtemel doğal afetlerde halkımıza hizmet veren İnegöl İtfaiye teşkilatımız, araç ve ekipman bakımından da son derece güçlü ve donanımlı bir yapıya sahiptir. Bu yıl 87.’si düzenlenen İtfaiye haftası kapsamında birçok etkinlikle, ilçe halkımızı buluşturmaktayız" dedi.

Kutlamalar çerçevesinde halkı bilinçlendirmek için anıt önünde stant kurduklarını ifade eden Şen, "Hizmet tanıtım stantlarında halkımıza, yangın durumunda yapılması gerekenlerle ilgili bastırılan broşürler, magnetler ve yangın güvenlik önlemleri CD’si dağıtılacaktır. Vatandaşlarımıza yangın güvenlik eğitimleri yapılarak, yangınlara ilk müdahalenin önemi ve ilk müdahalenin doğru yapılışı hakkında bilgi verilecektir" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48