İnegöl Esnafı Ahilik Haftasını Kutladı

Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediye meclis üyeleri, esnaf odalarının başkan ve yöneticilerinin Ahilik haftasını kutladılar.İnegöl Esnaf Sarayı Düğün Salonun da gerçekleşen ziyarette, esnaf odalarının başkanları adına...

İnegöl Esnafı Ahilik Haftasını Kutladı
Bursa İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, belediye meclis üyeleri, esnaf odalarının başkan ve yöneticilerinin Ahilik haftasını kutladılar.

İnegöl Esnaf Sarayı Düğün Salonun da gerçekleşen ziyarette, esnaf odalarının başkanları adına bir konuşma yapan Kahveciler Odası Başkanı Salih Remzi Pakoğlu, bu kültürü İnegöl esnaf ve sanatkarı olarak yıllardır yaşattıklarını ifade etti. Ahiliğin, hoşgörü, sevgi, saygı ve dayanışma demek olduğunu belirten Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, "Ahilik Haftası illerde büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Ama İnegöl gibi esnafı yüksek bir şehirde de esnaflarımızı ziyaret etmemek olmazdı. Biz tüm esnaflarımızın haftasını kutluyoruz. Ahilik kültürü esnaf odalarının bir şekilde altyapısını da oluşturuyor. Biz öyle bir kültürden geliyoruz ki, komşusu siftah yapmadığında, müşterisini komşusuna yönlendiren bir neslin çocuklarıyız. Ahilik ile esnaflığı farklı tutmamak lazım. Bu dayanışmayı karşılıklı göstermek lazım. Esnaflık için önemli olan tatlı dil, güler yüzdür. Ayıplı mal satmamaktır. İnegöl'de başarılı esnaflar, esnaflık ruhunu kavramış, gerekliliklerini yerine getiren toplumla doğru ilişkiler kuranlar, daha ön planda" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48