Gemlikli Gaziler 39 Yıl Sonra Kktc'ye Gidiyor

Bursa ve Gemlik Gaziler Derneği üyeleri, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gidiyor.Gemlik Belediyesi, Bursa ve Gemlik Gaziler Derneği üyelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gönderiyor. 1974 yılında Barış Harekatına katılan...

Gemlikli Gaziler 39 Yıl Sonra Kktc'ye Gidiyor
Bursa ve Gemlik Gaziler Derneği üyeleri, yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gidiyor.

Gemlik Belediyesi, Bursa ve Gemlik Gaziler Derneği üyelerini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gönderiyor. 1974 yılında Barış Harekatına katılan gaziler, bu organizasyon sayesinde 39 yıl sonra savaştıkları topraklara adım atacaklar. Kültürel gezi 1 Ekim sabahı başlayacak. İlk olarak Gazi Magosa'da Çanakkale Canpolat Şehitleri ve Çifte Mazgalların gezilmesiyle başlayacak olan gezi kapsamında Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı da ziyaret edilecek. 2 Ekim'de Lefkoşa'ya geçecek olan heyet, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu ziyaret edecek. Müze ve tarihi yerlerin gezilmesinin ardından, KKTC Meclis Başkanı Dr. Hasan Bozer makamında ziyaret edilecek. Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çelik'in yanı sıra 21 Kıbrıs gazisinin katılacağı gezi şehitlikler ve anıtların görülmesi ile devam edecek.

Gezinin üçüncü gününde de Güzelyurt programı yer alıyor. Mavi Köşk ve Cengiz Topel anıtlarının gezilmesi sonrasında Girne'nin ziyaret edilmesi ile program sona erecek. Kıbrıs heyeti 3 Ekim akşamı ilçeye dönecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48