Bursa'dan Avustralya’ya Uçak Seferleri

Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Ian David Grainge Biggs, Bursa'dan Avustralya'ya direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Avustralya Büyükelçisi Ian David Grainge Biggs’i makamında kabul etti. Tarihi...

Bursa'dan Avustralya’ya Uçak Seferleri
Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Ian David Grainge Biggs, Bursa'dan Avustralya'ya direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Avustralya Büyükelçisi Ian David Grainge Biggs’i makamında kabul etti. Tarihi vilayet binasındaki ziyarette ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve direkt uçak seferlerinin başlatılması temennisinde bulunuldu. Vali Karaloğlu, Avustralya’nın Türkiye’ye mesafe olarak uzak olmasına rağmen, 100 bin Türk’ün bu ülkede yaşıyor olmasının iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade etti. Vali Karaloğlu, Büyükelçi Ian David Grainge Biggs’in Çanakkale vurgusuna, “Tabii Avustralyalıların Türkiye ile ilk tanışmaları çok hoş bir sebeple de olmasa da, bizim insanımız çalışmak için dostane duygularla Avustralya’ya gittiler” şeklinde karşılık verdi.

2012’ye kadar Avustralya’ya Türkiye’den yapılan ihracatın ithalatın yüzde 50’sine tekabül ettiğini, 2013’de bu rakamın yüzde 30’lara düştüğünü açıklayan Vali Karaloğlu şöyle devam etti:

"Herhalde sayın büyükelçi kendi ülkesi adına daha çok çalışmış, bizim ithalatımız artmış. Sayın büyükelçiyi biz dost olarak görüyoruz. Bursa aynı zamanda bir ihracat şehri. Bursa’dan Avustralya’ya ihracatın artmasına da yardımcı olur diye düşünüyorum.”

Büyükelçi Ian David Grainge Biggs, Bursa’nın Türkiye’nin en yeşil ve güzel şehirlerinden biri olduğunu söyledi. Biggs, Bursa'dan Avustralya'dan direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istediklerini dile getirdi.

Ziyaretin sonunda Vali Münir Karaloğlu, Avustralya büyükelçisine İznik çinisi hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48