Yeniçağa’da Polis Pazara İndi

Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde kurulan pazara inen polisler, kurban bayramı öncesi el broşürü dağıtarak vatandaşları sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı.Yeniçağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube...

Yeniçağa’da Polis Pazara İndi
Bolu’nun Yeniçağa ilçesinde kurulan pazara inen polisler, kurban bayramı öncesi el broşürü dağıtarak vatandaşları sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı.

Yeniçağa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube ekipleri, yaklaşan kurban bayramı öncesi uygulama başlattı. El broşürü bastıran emniyet, sokaklarda vatandaşlarla bir araya gelerek uyarı yaptı. Asayiş Şube ekipleri, son olarak ilçe merkezinde kurulan pazara indi. Özellikle kurban hırsızlıkları başta olmak üzere sahte para ve dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları broşür dağıtarak bilgilendiren polisler, tanımadıkları kişilerle para alışverişi yaparken dikkat etmeleri uyarısında bulundu. Yeniçağa İlçe Emniyet Müdürü Hakan Özen, “Kurban bayramını huzur ve güven içinde geçirmek istiyorsak çok dikkatli olmalıyız. İlçemizde meydana gelebilecek muhtemelen hayvan hırsızlığı ve özellikle kurbanlık alışverişlerinde verilebilecek sahte para, dolandırıcılık, kapkaç ve yankesicilik olaylarına karşı vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Vatandaşlarımız şüpheli gördükleri şahısları ve araçları 155 polis imdat telefonuna bildirsinler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER