Ahlat’ta İlk Kez Özel Kreş Açıldı

Bitlis’in Ahlat ilçesinde ilk kez “Özel Balabahçe Kreş, Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Kulübü” hizmete açıldı.Açılışa Ahlat İlçe Emniyet Müdürü Gazi Kaçmaz’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Kreşin hayırlı olması...

Ahlat’ta İlk Kez Özel Kreş Açıldı
Bitlis’in Ahlat ilçesinde ilk kez “Özel Balabahçe Kreş, Gündüz Bakım Evi ve Çocuk Kulübü” hizmete açıldı.

Açılışa Ahlat İlçe Emniyet Müdürü Gazi Kaçmaz’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Kreşin hayırlı olması temennisinde bulunan İlçe Emniyet Müdürü Gazi Kaçmaz, açılışa gelen davetlilerle birlikte hizmet binasını gezerek yetkililerden bilgi aldı. Özel kreşi açan Ömer Ekinci, amaçlarının çocukların beden, zihin ve duygu gelişimi ile iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlayarak, şartları elverişsiz çevrelerden ve ailelerden gelen çocuklar için ortak bir yetiştirme ortamı hazırlamak olduğunu söyledi. Ekinci, ” Kreşte velilerin istekleri doğrultusunda tam ve yarım gün eğitim verilecek. Ayrıca çocukların ulaşımı, servisle uzman öğretmenler gözetiminde sağlanacaktır” dedi.

Vatandaşlar ise açılan kreşin ilçeye önemli katkı sağlayacağını belirterek, bu tür özel müteşebbislerin artması temennisinde bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48