5. Şark Medreseleri Ve Âlimleri Toplantısı Yapılacak

Doğu ve Güneydoğu'daki bölge alimleri ve mollalardan oluşan İlim Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı (İLEKDAV), “Şark Medreseleri ve Âlimleri” toplantısının 5.’sini düzenlemeye hazırlanıyor.Yapılacak olan toplantıyla ilgili Bitlis’in...

5. Şark Medreseleri Ve Âlimleri Toplantısı Yapılacak
Doğu ve Güneydoğu'daki bölge alimleri ve mollalardan oluşan İlim Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı (İLEKDAV), “Şark Medreseleri ve Âlimleri” toplantısının 5.’sini düzenlemeye hazırlanıyor.

Yapılacak olan toplantıyla ilgili Bitlis’in Tatvan ilçesinde açıklamalarda bulunan İlim Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı (İLEKDAV) Genel Sekreteri Nizamettin Yakışık, 5. Şark Medreseleri ve Âlimleri toplantısının 5 Ekim’de Siirt’in Baykan ilçesine bağlı Ziyaret beldesinde bulunan Seyda Mele Muhyeddin Havili Kur’an Kursu’nda yapılacağını söyledi. Her ay düzenli olarak yapılan toplantıların şark alimlerinin birleşmesi, medreselerde verilen eğitimlerin gözden geçirilmesi, zamanın şartlarına göre medreselere el atmak gibi konuların ele alınacağını belirten Genel Sekreter Yakışık, toplantıya bölgeden molla, müderris, ilahiyat profesörleri ve müftülerden oluşan çok sayıda kişinin katılacağını belirtti. Toplantının 5 Ekim Cumartesi günü sabah saatlerinde başlayacağını kaydeden Yakışık, toplantıda alınacak kararların kamuoyu ile paylaşılacağını sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48