Bingöl'de Ak Parti’ye İlk Başvuru

Yerel seçimlerde aday adaylığı müracaatlarında son haftaya girilirken, Bingöl'de Adalet Kalkınma Parti'ye (AK Parti) ilk başvuruyu Yücel Burakgazi tarafından yapıldı.AK Parti Bingöl Belediye Başkanlığı aday adaylığı için müracaatını...

Bingöl'de Ak Parti’ye İlk Başvuru
Yerel seçimlerde aday adaylığı müracaatlarında son haftaya girilirken, Bingöl'de Adalet Kalkınma Parti'ye (AK Parti) ilk başvuruyu Yücel Burakgazi tarafından yapıldı.

AK Parti Bingöl Belediye Başkanlığı aday adaylığı için müracaatını yapan Yücel Burakgazi, yaptığı açıklamada istişare ve ekip ruhunun önemini belirterek, çözüm süreciyle yerel dinamiklerin harekete geçirilmesinin önemli olduğunu söyledi. Uzun süredir kamuoyunda adından sıkça bahsedilen Yücel Burakgazi, dün beraberindekilerle AK Parti İl Başkanlığı’na giderek başvuru dosyasını sundu. Müracaat dosyasını AK Parti Bingöl Merkez İlçe Başkanı Aydın Çeçen’e teslim eden Burakgazi, ilk başvuruyu yapan kişi olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Yücel Burakgazi, “En fazla önemsediğim hususlardan biri, Bingöl’ün birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe hazırlanmasıdır. İstişareyi ve kalıcılığı önemli buluyor ve ciddi manada önemsiyorum. Bireyin tek başına güzel şeyler yapacağı kanaatinde değilim. Ekip ruhu çök önemsediğim hususların başında geliyor. Dolayısıyla katılımcılık, istişare ve ekip ruhu dediğimiz şey sadece teknik boyutta değil, aynı zamanda toplumun tüm kesimlerinin karşılıklı iletişimi sonucunda oluşacak bir durumdur” dedi.

“ÇÖZÜM SÜRECİNE YERELDEN KATKI SUNMA ARZUMUZ VAR”

Türkiye’nin odaklandığı çözüm sürecinin önemine de değinen Burakgazi, barış, huzur ve istikrarı arttırmak için çaba gösteren bir partiden aday adayı olduğunu, bu hususta önemli katkılar sunabileceğine de yürekten inandığını ifade etti. Çözüm sürecine yerelden katkı sunmak istediğini belirten Burakgazi, “Bu sürecin başarıyla ilerlemesi için yerel dinamiklerin katkısıyla ülke geneline çok ciddi katkıları olacağını düşünüyorum. Bu hususta, özellikle barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik olgularının pekişmesinde önemli bir rol üstlenme arzumuz vardır. Bu şehrin barış ve kardeşliğe ihtiyacı olduğu gibi farklı anlayış ve fikirlerde olsalar bile, birlikte yaşama özlemine katkı sunabileceğime inanıyorum” diye konuştu.

“BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

AK Parti’nin, halka hizmet sunmak için çok önemli bir yapı olduğunu vurgulayan Burakgazi, aday olması ve seçimde halkın teveccühüyle göreve gelmesi durumunda önemli katma değerler sunacağına inandığını söyledi. Burakgazi, “Yapacağımız ve hükümetimiz tarafından desteklenecek projelerle şehrimizi çok daha iyi noktalara taşıyacağız inşallah. Bu bir bayrak yarışıdır. Şimdiye kadar görev yapan tüm başkanlar, mutlaka çok güzel şeyler yapmıştır. Onlara da emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bizim hedefimiz çıtayı yükseltmek, hizmetleri bir üst noktaya taşımaktır. Bu noktada güven ve inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

“PROJE ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Şehrin ihtiyaç ve beklentileri noktasında proje çalışmalarının olduğundan da bahseden Burakgazi, “Projelerimiz ve bu noktada çalışma yürüten ekibimiz var. Yeri ve zamanı geldikçe bunu kamuoyu ile paylaşacağız inşallah. Hem mevcut başkana, hem de başvuru yapacak diğer arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bir hususun altını çizmekte yarar görüyorum. Sonuçta bir kişi aday olacak. Ben aday olsam da olmasam şehre hizmet için çabalarımı sürdüreceğim” dedi.

“KAPILARIMIZ HERKESE AÇIKTIR”

AK Parti kapılarının herkese açık olduğunu belirten Merkez İlçe Başkanı Aydın Çeçen ise müracaatları kabul ettiklerini belirtti. Çeçen, "Ak Parti’ye her vatandaşımız adaylık başvurusu yapabilir, kapılarımız herkese açık. Başvuru yapan tüm adaylar başımızın tacıdır. Adaylık başvurusu yapan arkadaşlarımız partimizi sevdiği için başvuru yapıyor. Ama neticede bir kişi aday olacak. Keşke başvuru yapan arkadaşlarımızın hepsi görev alsa; ancak sadece bir kişi görev alabiliyor. Yücel Burakgazi'nin başvurusunun hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48