Bingöl Valisi Taşyapan Köy Yaylasına Çıktı

Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, merkez Dikme köyü ve yaylalarında doğa yürüyüşüne çıktı.Çözüm süreciyle beraber Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi, kamu ve özel sektör yatırımlarının yanı sıra huzur ve güven ortamıyla rahat...

Bingöl Valisi Taşyapan Köy Yaylasına Çıktı
Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, merkez Dikme köyü ve yaylalarında doğa yürüyüşüne çıktı.

Çözüm süreciyle beraber Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi, kamu ve özel sektör yatırımlarının yanı sıra huzur ve güven ortamıyla rahat bir nefes almaya başladı. Huzur ortamının pekiştiği süreçte geçtiğimiz hafta sonu merkez Dikme köyü Haserek bölgesinde yapımı devam eden kayak tesisleri ve kapalı sulama sistemi çalışmalarında incelemelerde bulunan Vali Taşyapan, köylülerle muhabbet edip, ikram edilen meyvelerden yedi. Haserek Kayak Tesisleri'nde incelemelerde bulunan Vali Taşyapan, tesislerin yüzde 90 oranında tamamlandığını, 2014 kayak sezonuna yetiştirileceğini söyledi. Buradaki incelemeleri tamamlayan Vali Taşyapan, yaklaşık 1 kilometre dağlık alanda yürüyerek Dikme köyü Çıharcıme yaylasına çıktı. Yaylada bulunan doğal kaynak sularından içen Vali Taşyapan, yaylada yetişen bazı bitkisel otları inceledi.

DOĞA TURİZM ÖN PLANA ÇIKIYOR

Çözüm sürecine paralel olarak gelişen huzur ve güven ortamında Bingöl yaylalarında farklı zaman dilimlerinde festivaller düzenlendi. PKK’nın çekildiği yaylaların halkın kullanımına açılması, kamu yatırımlarının doğa turizmine doğru kayması, çözüm sürecinin bereketini gözler önüne seriyor. Öte yandan Bingöl Valiliği tarafından kentin doğa turizmi faaliyetlerini gerçekleştirmek, ildeki doğa turizmi sahalarının belirlenmesi, tespit edilen verilerin planlamasının yapılarak yöre halkına gelir kazandırmak ve Bingöl'de doğa turizmi bilincini geliştirmek amacıyla hazırlanan 'Doğa Turizmi Master Planı' çalışmaları devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48