Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Ak Parti Bingöl İl Başkanlığı tarafından düzenlenen il danışma meclisi toplantısına katılan AK Parti Elazığ Milletvekili Bingöl İl Koordinatörü Şuay Alpay çözüm sürecinde sonra gelindiğini söyledi.AK Parti Bingöl İl danışma meclisi...

Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı
Ak Parti Bingöl İl Başkanlığı tarafından düzenlenen il danışma meclisi toplantısına katılan AK Parti Elazığ Milletvekili Bingöl İl Koordinatörü Şuay Alpay çözüm sürecinde sonra gelindiğini söyledi.

AK Parti Bingöl İl danışma meclisi toplantısı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Parti binasında gerçekleşen toplantı divan heyetinin oluşturulması ile başladı. Toplantının açış konuşmasını yapan AK Parti Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay, Mart 2014’de yapılacak mahalli seçimlerin Ülke geleceği için hayati önem taşıdığını söyledi. Seçim sürecinde Aday, adayların birbirlerini karalayarak siyaset yapmaması gerektiğini söyleyen Çalbay,” Kişileri karalayarak siyaset yapılmaz. Bizler için aday önemli değil, partinin başarısı önemlidir. Genel merkez kimi aday gösterirse bizler için mesele bitmiştir” dedi.

Ak Parti karşısında yenilgiye uğrayan marjinal partilerin çareyi sokaklarda aramaya başladığını kaydeden Çalbay, “Bunlar kamuoyu malını yıkarak sokaklarda şiddet olayları çıkardılar. Ama bizler bu oyunlara gelmeyeceğiz. Bütün şer güçleri ittifak ederek Ak Partiyi yıkmak istiyorlar. Bu manzaralara bakarak ders almalıyız. Eğer basit bahanelerle partimize sırt çevirirsek ülkemize ve partimize ihanet ederiz” şeklinde konuştu.

ALPAY, ÇÖZÜM SÜRECİNDE SONA GELMEK ÜZEREYİZ

Çalbay’ın açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Ak Parti Elazığ Milletvekili, Şuay Alpay, ”Çözüm süreci diye bildiğimiz, bin yıllık kardeşliğimizin dostluğumuzun hukukumuzun zedelenmesine yol açan ve terör ve şiddetle birlikte zirveyi bulan bir işte sona gelmek üzereyiz” dedi.

Terör ve şiddetle geçinen baronların işine son vermek için ciddi bir kararlıkla süreci devam ettirdiklerini beyan eden Alpay, çözüm süreciyle ilgili karar verirken, PKK, Kandil ve İmralı’nın talep ve dayatmalarını dikkate almadıklarını ifade eden Alpay,”Biz Milletin değerlerine halkın taleplerine uyan işler yaptık. Milletin değerlerini dikkate alarak bu işleri devam ettirdik. Biz hiçbir yerden talimat almayız. Biz sadece milleten talimat alırız. Bizim kandil’den de İmralı’dan da talimat alma gibi bir niyetimiz yok ona niyetleri olanlar başka türlü hesaplar yapsınlar. Hiç eyvallahımız olmaz. Bizler için şehit ve gazilerin hukuku çok önemlidir. Bununla birlikte diğer hayatını kaybeden insanlarında hayatını ve annelerini de çok önemsiyoruz. Onun için bu sürecin bitmesini istiyoruz. Bütünüyle kan dursun ve yaşanan acılar bir daha yaşanmasın istiyoruz” ifadelerini kullandı.

TERÖR OLAYLARINA HARCANAN PARAYLA 2 YENİ TÜRKİYE İNŞA EDİLİR

35 yıllık terör ve şiddet olaylarına harcanan bütçeyle iki yeni Türkiye’nin inşa edilebileceğine vurgu yapan Alpay, şunları söyledi: ”35 yıllık terör ve şiddetin bu ülkeye yaşattığı maddi tabloda yaklaşık 400 Milyar Dolarla ifade ediliyor. Türkiye’nin 2013 yılında Merkezi yönetim bütçesi 404 Milyar TL’dir. 35 yıllık bu hain ve alçakça terör ve şiddet sarmalığının bu ülkeye yaşattığı mali tablo yeniden iki tane Türkiye’yi inşa edecek bir tablodur. İki tane yeni Türkiye’yi kuracak bir parayı biz terör ve şiddet sarmalığına vermişiz. Buna hiç kimsenin hakkı yok. Terör baronlarına, silah patronlarına ve bu işten geçinen karanlık güçlerin cebine girecek para, emekliye, fakire, memura, işçiye, çiftçiye gitsin”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48