Kazalara Neden Olan Orta Kavşak Kaldırıldı

Batman’ın Beşiri ilçe girişinde bulunan ve sık sık kazaların yaşanmasına neden olan orta kavşak tepkiler üzerine kaldırıldı.Batman Siirt karayolu üzeri Beşiri ilçe girişindeki 20 metre alanı kaplayan orta kavşak araçların sürat yapmamaları...

Kazalara Neden Olan Orta Kavşak Kaldırıldı
Batman’ın Beşiri ilçe girişinde bulunan ve sık sık kazaların yaşanmasına neden olan orta kavşak tepkiler üzerine kaldırıldı.

Batman Siirt karayolu üzeri Beşiri ilçe girişindeki 20 metre alanı kaplayan orta kavşak araçların sürat yapmamaları için yaklaşık 3 yıl önce karayolları tarafında yaptırılmıştı. Yaklaşık 3 yıllık zaman zarfı içerisinde onlarca ölümlü ve yaralamalı trafik kazası yaşandı. Sık sık kazalara neden olduğu iddia edilen kavşağa tepkilerin büyümesiyle kavşağın kaldırılması gündeme geldi. Karayolları tarafından kaldırılan kavşağın ilçe halkı ve sürücüleri rahatlattığını ifade eden Beşiri halkı, "Batman istikametinden gelen sürücüler kavşağın büyüklüğünü hesaba katmadıkları için kavşağı dönemeyerek kazalara neden oluyorlardı. Bir çok ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı kazalar yaşandı. Biz ilçe halkı olarak kavşağın kaldırılmasını istedik. Kavşak kardırıldı. İlçe halkı ve sürücüler içinde iyi oldu" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48