Bartınlı Büşra “barış Gemisi” Projesinde

Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde ve Dünya barışına katkı sağlamak amacıyla başlatılan "Barış Gemisi Projesine” Bartın’dan Büşra Baloğlu katıldı.38 ülkeden 800 gencin katılacağı ve 10 gün sürecek olan "Barış...

Bartınlı Büşra “barış Gemisi” Projesinde
Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlamaları çerçevesinde ve Dünya barışına katkı sağlamak amacıyla başlatılan "Barış Gemisi Projesine” Bartın’dan Büşra Baloğlu katıldı.

38 ülkeden 800 gencin katılacağı ve 10 gün sürecek olan "Barış Gemisi Projesine” Bartın’dan Gençlik Merkezi gönüllü üyesi Büşra Baloğlu katıldı. Evsahipliğini Türkiye’nin yapacağı Barış Gemisine katılacak olan Baloğlu’nu uğurlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, bu tür projelerin ülkeler arası dostlukların gelişmesinde önemli katkıları olduğunu söyledi. Özdemir, “Cumhuriyetimizin 90. Yılı kutlamaları çerçevesinde ve Dünya barışına katkı sağlamak amacıyla Bakanlığımızca “Türkiye-Akdeniz Gençlik Barış Gemisi” projesi gerçekleştirilecektir. Barış Gemisi yolculuğuna, 29 Ekim 2013’te İstanbul- Salıpazarı Limanı’ndan başlayacak, Tunus, Hırvatistan ve Bosna-Hersek’i ziyaret ederek 7 Kasım'da tekrar İstanbul’a dönecektir. Dünyanın dört bir yanından bir araya gelen 800 genç, dostluk ve barış mesajlarını Barış Gemisi’nden dünyaya duyuracaklar. Birbirlerini yakından tanıma şansı elde edecek gençler kendi aralarında dostluklar kuracak ve profesyonel bir ağ oluşturacaklar. Gençlerin oluşturduğu bu dostluk ağı, ülkeler arası ilişkilere de yansıyacak ve ülkeler arasındaki ilişkiler olumlu yönde yeniden şekillenecektir” dedi. Gençler bu yolculukla kültürel farkındalığın yanı sıra sosyal sorumluluk ve gönüllülük bilincine sahip olacaklar. Aynı zamanda yolculuk boyunca gerçekleştirilecek olan çalıştaylar sayesinde çeşitli alanlarda bilgi ve deneyim kazanma fırsatı elde edecekler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48