Ülkücüler Okullardan Andın Kaldırılmasına Tepki

Balıkesir Ülkü Ocakları'na bağlı gençler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın demokratikleşme paketinde açıklanan "İlkokullardaki öğrenci andı uygulamasını kaldırıyoruz" uygulamasına tepki gösterdiler. Şehir meydanında toplanan...

Ülkücüler Okullardan Andın Kaldırılmasına Tepki
Balıkesir Ülkü Ocakları'na bağlı gençler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın demokratikleşme paketinde açıklanan "İlkokullardaki öğrenci andı uygulamasını kaldırıyoruz" uygulamasına tepki gösterdiler. Şehir meydanında toplanan Ülkücüler andımızı okudu.

Ülkü Ocakları Balıkesir il Başkanı Çoşkun Özkan’ın yaptığı basın açıklamasına Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok, Başkan Yardımcıları Yusuf Özenç, Tuna Aktürk ve MHP İl Başkanı Bayram Çılgın ile partililer katıldı. Ocak başkanı Özkan, "Bölücü terör örgütünün dayatması olduğu her yönü ile aşikar olan bu adım, milletimize yapılmış bir hakarettir. Türk yurdunda Türk’üm demek suç haline dönüştü. Bu ihanet süreci gün geldiğinde sahiplerinin başına çalınacaktır. Varlığını Türk varlığına armağan eden Türk milliyetçileri bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada andımızı daha gür haykıracaklardır" dedi.

BAŞKAN OK: "BU TOPRAKLAR TÜRK İSLAM YURDUDUR"

Alihikmet Paşa Meydanında toplanan Ülkücüler andımızı okuyarak dağıldılar. Basın açıklaması sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok ise, "Her türlü iç ve dış saldırılara rağmen bu yüce Türk milleti refleksini göstererek, onun bağrından çıkan bu evlatlar bu yüce yurdun Türk adının çıkarılmasına asla müsaade etmeyecektir. Dolayısıyla en karanlık günlerde Türk Milletinin yok edileceği dönemde dahi küllerinden yeniden doğmuştur. Beyhude çabalar sonuç vermeyecektir. Biz Türküz, Müslümanız bu topraklar da Türk İslam yurdudur. Binlerce yıldır ecdadımızın bize bıraktığı emanettir. Böyle olmaya da devam edecektir" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48