Kadınlar Hasır Örme Dolap Ve Kutular Yaptı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün yaklaşık bir buçuk ay önce açtığı hasır örme kursuna katılan 15 kadın, iplerden dekoratif dolap ve kutular yaptı.Çeşitlerin artırılacağını anlatan kurs öğretmeni...

Kadınlar Hasır Örme Dolap Ve Kutular Yaptı
Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün yaklaşık bir buçuk ay önce açtığı hasır örme kursuna katılan 15 kadın, iplerden dekoratif dolap ve kutular yaptı.

Çeşitlerin artırılacağını anlatan kurs öğretmeni Nezaket Yalçın, tabure ve sandalyeler de yaptıklarını anlatırken, kursiyerler de beceri kazanmanın mutluluğunu yaşadı. Nezaket Yalçın’ın öğretmenliğini yaptığı hasır örme kursu ilgi gördü. Kursa, halk eğitim de görev yapan bazı usta öğreticiler de katıldı. Kursa katılmaktan mutlu olduğunu anlatan Nurten Yıldırım, “Ben 10 senedir kurslara katılıyorum. Bu çok ilgimi çekti. Hem çocuklara ham kendime değişik bir şey olsun istedim. Bundan sonra da kurslara katılmaya devam edeceğim. Seviyorum” dedi. Sevim Duran da” Halk eğitim öğretmenleri olarak biz bu kursa katıldık. Öğrencilerimize daha güzel daha değişik şeyler öğretelim diye. Çok güzel bir kurs oldu. Herkes birbirine bilgi alışverişi verdi. Çok güzel şeyler öğrendik. Amacına ulaştığına inanıyorum. Müdür beye teşekkür ediyoruz. Bize bu imkanı sağladığı için” dedi.

Ulviye Akçaalan ise, “Hasır sepet kursu diye başladık. Ama çok yönlü seminer gibi oldu. Bilgi paylaşımıydı. Güzel bir dostluk gelişti. Ve herkes bildiğini bilmediğine göstererek, özveriyle dostluğun yeniden burada birlikteliğini yaşadık. Önce, müdür beye ve arkadaşlarımın hepsine çok teşekkür ederim. Biz burada deri çanta da yaptık. Artık malzemelerden de çanta yaptık. Serbest fırça çalışmaları da oldu. Herkes bildiklerini bilmeyenlerle paylaştı” dedi. Kurs öğretmeni Nezaket Yalçın da, “El sanatları teknolojisi öğretmeniyim. Burhaniye ilçesinde, Halk Eğitim de hasır örme kursu açtık. Bir buçuk aydır devam ediyoruz. Hasır örme kursunu Rize de öğrenmiştim ben. Rize de doğal malzemelerden çeşitli tabureler, ondan sonra bahçe sandalyesi, hasır çantalar yapmaktaydılar. Burada gördüğünüz gibi dekoratif amaçlı kutular, ondan sonra çamaşır sepetleri, ütü sepetleri yapıyoruz. Bunları çeşitlendirebiliriz ileriki zamanlar da” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48