Belediye Kent Tiyatrosu Sezonu Açtı

Balıkesir’in Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT) eski belediye binasındaki oyun atölyesi ve sahnesinde yeni döneme merhaba diyerek kuruluşunun 15. yılında çalışmalarına başladı.BBKT Genel Sanat Yönetmeni Osman Uğur Mamuk’un konuşması...

Belediye Kent Tiyatrosu Sezonu Açtı
Balıkesir’in Burhaniye Belediyesi Kent Tiyatrosu (BBKT) eski belediye binasındaki oyun atölyesi ve sahnesinde yeni döneme merhaba diyerek kuruluşunun 15. yılında çalışmalarına başladı.

BBKT Genel Sanat Yönetmeni Osman Uğur Mamuk’un konuşması ile başlayan sezonun bu ilk buluşmasına yeni başvuru yapanlar ve geçen yılın yetişkin kadrosunda yer alan 23 oyuncu ve oyuncu adayı katıldı. Uğur Mamuk, bu yıl 15’üncü yılına giren BBKT’nin 1999 yılında bu yana tiyatro sanatını Burhaniye’de yaşatmak için özveri ve coşku ile çaba harcadığını belirterek bu atölye ve sahnelerimizden bu güne kadar çocuk, genç, yetişkin, kadın ve erkek yaklaşık bin insanın geçtiğini söyledi. BBKT’nin Balıkesir ili ve hatta tüm Kuzey Ege’de kesintisiz varlığını 15 yıldır sürdürebilen tek kurumsal tiyatro olduğunu vurgulayan Uğur Mamuk, “Bu güne kadar 32 yetişkin, 19 çocuk ve gençlik oyunu sahneleyerek yaklaşık seksen bin seyirciye ulaştık. İçlerinde uluslararası nitelikte olanlarda dâhil çeşitli tiyatro festival ve yarışmalarına katıldık. Ankara, İstanbul, Balıkesir, Ayvalık, Güre, Erdek, Menemen, Çeşme ve diğer bazı merkezler olmak üzere bugüne kadar 25 turne yaptık” dedi. . Uğur Mamuk’un konuşmasının ardından oyuncular ve oyuncu adayları sırayla sahneye gelerek kendilerini tanıtıp tiyatro sanatının kendileri için ne anlama geldiğini ve neden tiyatroyu seçtiklerini anlattılar. Daha sonra tiyatro sanatında dikkat, algılama ve gözlem yapmanın önemini ortaya çıkaran ilk atölye çalışması gerçekleştirildi. BBKT’nin yarı akademik tiyatro ve oyunculuk çalışmalarına katılmak isteyenler 4 Kasım pazartesi günü mesai bitimine kadar Burhaniye Belediyesi Danışma Servisine başvurarak kayıtlarını yaptırabilecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48