Yeni Gönüllü Evlatlar Manevi Anne Ve Babalarıyla Buluştu

Yaşamlarını evlerinde tek başına sürdürmek zorunda kalan yaşlıların yalnızlıklarına karşı, CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Adayı Av. Ömer Günel öncülüğünde başlatılan “Gönüllü Evlat” projesi çığ gibi büyüyor.400...

Yeni Gönüllü Evlatlar Manevi Anne Ve Babalarıyla Buluştu
Yaşamlarını evlerinde tek başına sürdürmek zorunda kalan yaşlıların yalnızlıklarına karşı, CHP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Adayı Av. Ömer Günel öncülüğünde başlatılan “Gönüllü Evlat” projesi çığ gibi büyüyor.

400 gönüllü ile sürdürülen ve beş bin “Kıdemli Yurttaş”a ulaşmayı hedefleyen proje kapsamında yeni Gönüllü Evlatlar manevi anne ve babalarıyla buluştu. Belgin Aliustaoğlu Güres, Ülkü İpeker’in; Melek Onur Ayten Apaydın’ın; Fatma Altunbaş Hikmet Çan’ın ve Zülal Çelik ise Nurettin Çelebioğlu’nun gönüllü evladı olarak kıdemli yurttaşlara manevi destek vermek için yola çıktı. Yapılan ziyaretlerde duygu dolu onlar yaşayan büyükler, onlara yalnız olmadıklarını hissettiren yeni gönüllü evlatlarına teşekkür ederek, başta Ömer Günel olmak üzere projede emeği geçen herkesi tebrik etti.

Perihan Doğanalp’in gönüllü evladı olarak projeyi başlatan CHP Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı Av. Ömer Günel, hafta sonu eşi ve oğluyla birlikte manevi annesini tekrar ziyaret etti. Projenin Kuşadası halkı tarafından sahiplenilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Av.Ömer Günel; “Hedefimiz kuşaklar arasında iletişim ve dayanışmayı güçlendirecek bu proje ile kendimize manevi anne ve baba olarak gördüğümüz büyüklerimizin en az haftada bir kapılarını çalarak, sorunlarına ortak olmak ve yalnızlıklarına çare olabilmektir. Büyük emeklerle sürdürdüğümüz bu çalışma beş bin büyüğümüze ulaşana dek devam edecektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER