Yaz Kur’an Kursuna Katılan Çocuklar İçin Tören Düzenlendi

Nazilli Yıldıztepe caminde Yaz Kur’an Kursuna katılan öğrencilere kurs bitirme merasimi yapıldı.Cami İmam Hatibi Kadir Sağ, Müezzin Kayyım Ahmet Adıbelli, Üzeyir Özcan ve Huriye Temizsoy’dan oluşan din görevlileri tarafından yaz döneminde...

Yaz Kur’an Kursuna Katılan Çocuklar İçin Tören Düzenlendi
Nazilli Yıldıztepe caminde Yaz Kur’an Kursuna katılan öğrencilere kurs bitirme merasimi yapıldı.

Cami İmam Hatibi Kadir Sağ, Müezzin Kayyım Ahmet Adıbelli, Üzeyir Özcan ve Huriye Temizsoy’dan oluşan din görevlileri tarafından yaz döneminde 110 öğrenciye ders verilirken, puan toplama sistemi uygulanan yaz Kur’an kursuna öğrencilere çeşitli hediyeler de dağıtıldı. Yaz Kur’an Kursunun sona ermesi dolayısıyla düzenlenen etkinliğe Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Müftülük Personelleri, Dernek Başkanı Muammer Sönmez, Kur’an Kursu öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı. Camide düzenlenen etkinlikte öğrenciler, eğitim sürecinde öğrendikleri ilahileri okuyup törene katılanlardan takdir topladı.

Cami İmam-Hatibi Kadir Sağ, camiye gelen öğrencilerin fakir veya zengin çocuğu ayrımı yapmadan camiye gelmeleri halinde puan sistemi yaparak bayram öncesi çevrede bulunan berberlerin desteğiyle bayram tıraşını, esnaflar ve gönüllülerin desteğiyle de bayram elbisesini ve ayakkabılarını aldıklarını ayrıca kurs sonuna kadar gelen tüm öğrencilerin tamamına da kırtasiye malzemesi aldıklarını ifade etti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ında yaz Kur’an kursunu başarıyla bitiren 110 öğrenciyi tebrik ettiği tören, öğrencilerin çeşitli hediyelerle ödüllendirilmesi ve katılım belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48