Özel Sporcular Birincilik İçin Yarıştı

Aydın’da bu yıl yedincisi düzenlenen Özel Sporcular Spor Şenliği ve Atletizm Spor Yarışması, renkli görüntülere sahne oldu.Aydın Belediyesinin katkılarıyla Pınarbaşı Mesire Alanı’nda yapılan yarış ve şenliklere Aydın Belediye Başkanı...

Özel Sporcular Birincilik İçin Yarıştı
Aydın’da bu yıl yedincisi düzenlenen Özel Sporcular Spor Şenliği ve Atletizm Spor Yarışması, renkli görüntülere sahne oldu.

Aydın Belediyesinin katkılarıyla Pınarbaşı Mesire Alanı’nda yapılan yarış ve şenliklere Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Cemal Kahraman, Aydın, Efeler, Kuşadası, Söke ve Karacasu Lions Kulüpleri ile Başkanları, özel sporcular, aileler, antrenör ve vatandaşlar katıldı.

Bu yıl yedinci defa düzenlenen yarışmaya katkı yapan kişi ve kurumlara teşekkürlerini ileten Uluslararası Lions Federasyonu 118 R Yönetim Çevresi Genel Yönetmeni ayrıca Ege Bölgesi Başkanı Lions Ziya Nazlı, “Uluslararası Lions Dernekleri çok önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Birleşmiş Milletlerde tek temsilcisi olan bir kuruluştur. Bunun için 206 ülkede 46 bin 300 derneği var ve karşılıksız hizmet yapmaktayız. Bizdeki görevler bir yıllık görevlerdir. 1 Temmuzda başlayıp 30 Haziranda biter. Bu nu ülkemiz olarak düşündüğümüzde 50. yılımızı yaşamaktayız. 1960 yılında Prof. Dr. Fahrettin Kerim Gökay’la başlayıp çalışmalarımıza hala daha devam etmekteyiz. Uluslararası Lions Dernekleri öncelikle sağlığa, çocuğa, bir de özel çocuklarımıza sahip çıkan bir kuruluştur. Bu özel çocuklarımıza geleneksel hale getirdiğimiz yarışmalar düzenliyoruz. Bu tür yarışmalar geleneksel hale geldi ve bundan sonra da devam edecek. Bu tür organizasyonlar çok daha ileri bir seviyede olup Uluslararası Lios derneklerinin yapmış olduğu Uluslararası engelliler olimpiyatı vardır. Bu yıl özellikle ülke olarak önemli başarılara imza attık. İzmirli çocuklarımız basketbol alanında önemli başarılara imza attılar” şeklinde konuştu.

Düzenlenen koşu yarışmalarına katılan bütün öğrencilere madalya ve katılım belgesi takdim edildi. Öğrencilere madalyalarını Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Gençlik Hizmetleri Spor Şube Müdürü Cemal Kahraman ve Lions Kulüpleri Başkanları taktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER