Kuşadası’nda 90. Yıla Coşkulu Kutlama

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kuşadası'nda törenlerle kutlanıyor. Kutlamalar, Kaymakamlıkta tebriklerin kabulü ile başladı.Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Garnizon Komutanı Ferhat Aslan ve Belediye Başkanı M. Esat Altungün ile birlikte tebrikleri...

Kuşadası’nda 90. Yıla Coşkulu Kutlama
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kuşadası'nda törenlerle kutlanıyor. Kutlamalar, Kaymakamlıkta tebriklerin kabulü ile başladı.

Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Garnizon Komutanı Ferhat Aslan ve Belediye Başkanı M. Esat Altungün ile birlikte tebrikleri kabul etti. Ardından, resmi kutlamalar Atatürk Meydanı’ndaki program ile devam etti. Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen törenlere saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunmasıyla devam edildi. Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Garnizon Komutanı Ferhat Aslan ve Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün öğrenciler ve halkın bayramını kutladı.

Törende konuşan Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Cumhuriyetin 90. yılını büyük bir gurur ve coşkuyla kutladıklarını belirterek, tüm halkın bayramını kutladı. Kuşadası Belediyesi'nin bayrak dağıttığı Atatürk Meydanı’ndaki törenler şiirlerin okunması, efelerin zeybek gösterisi ve çeşitli okulların folklor gösterilerinin ardından resmi geçit töreniyle sona erdi. Kuşadası'ndaki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gün boyu ve akşam yapılacak etkinliklerle devam ediyor. Çeşitli folklor grupları ve Kuşadası Belediye bandosu, gün içinde şehrin çeşitli noktalarında konserler veriyor. Saat: 18.30’da Setur Marina AVM’de Cumhuriyet Kokteyli yapılacak, Saat: 19.30’da ise Kısmet Otel Kavşağı’ndan başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirilecek.

Kuşadası’ndaki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 90. yıl kutlamaları Saat: 20.30’da Atatürk Meydanı’nda Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenecek olan Cumhuriyet Şöleni ile devam edecek. Havai fişek, ses ve ışık gösterilerinin yapılacağı Cumhuriyet şöleninde Ege Üniversitesi Konservatuarı ekipleri tarafından Kaf Dağının Ardında isimli halk dansları gösterisi yapılacak. Gösterinin ardından ise Cumhuriyet Şöleni’nde bu kez Haluk Levent sahne alacak ve hayranlarıyla buluşacak. Kuşadası’nda Cumhuriyet Şöleni ve diğer gösteriler gece Saat: 24.00’e kadar devam edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48