Kuşadası 4. Kardeş Kentler Festivali Sona Erdi

Kuşadası Belediyesi’nin kardeş kentleri ile ilişkilerini ve işbirliğini geliştirmesi, dostluğu pekiştirmesi amacıyla bu yıl 4’üncü kez gerçekleştirilen Kuşadası Kardeş Kentler Festivali sona erdi. Üç gün süren festivalin son günü...

Kuşadası 4. Kardeş Kentler Festivali Sona Erdi
Kuşadası Belediyesi’nin kardeş kentleri ile ilişkilerini ve işbirliğini geliştirmesi, dostluğu pekiştirmesi amacıyla bu yıl 4’üncü kez gerçekleştirilen Kuşadası Kardeş Kentler Festivali sona erdi. Üç gün süren festivalin son günü konuk belediye başkanlarının katılımıyla başkanlar zirvesi yapıldı.

Bu yıl İtalya’nın İzmir Konsolosu İgor Di Bernardini’nin girişimiyle İtalya’nın onur konuğu olduğu festivale; Kuşadası’nın yanı sıra Kuşadası’nın kardeş şehirleri Abruzzo-İtalya, Ladispoli-İtalya, Marl-Almanya, Prizren-Kosova, Batum-Gürcistan, Gorçe Petrov-Makedonya, Floreşti-Romanya, Visegrad-Macaristan, Samos-Yunanistan, Oberursel-Almanya, Monterey-ABD, Karabağlar-Türkiye katıldı.

Kuşadası Kardeş Kentler Festivali kapsamındaki etkinlikleri boyunca Atatürk Meydanı, İsmail Cem Meydanı ve şehrin çeşitli noktalarında gösteriler yapıldı, halk konserleri gerçekleştirildi. Kervansaray’da gerçekleştirilen Anadolu Yemekleri ve Hilton Otel’de düzenlenen İtalyan yemekleri sunumları büyük ilgi gördü. Festival boyunca konuk ülkelerden gelen ekipler, halk dansları ve folklor gösterileri sunarken, ünlü Makedon orkestrası Agusevi Djambo ise Kuşadası’nın değişik mahallelerinde muhteşem gösteriler sundu. Festivalin son günü ise Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, konuk şehirlerin başkanları onuruna Çınar Restaurant’ta yemek verdi. Başkanlar Zirvesi’ne sahne olan yemekte, konuk başkanlar gösterilen misafirperverlikten dolayı Başkan Altungün’e teşekkür etti ve çeşitli hediyeler verdi. Başkan Altungün de kardeş kentler festivalinin artık geleneksel hale geldiğini belirterek, başkanlar zirvesinde ilişkilerin daha da geliştirilmesi için önemli kararlar alındığını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48