Kuşadası 29 Ekim İçin Süslendi

Kuşadası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için süslendi.Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Belediyesi tarafından görkemli şekilde kutlanacak Cumhuriyet’in 90. yılı için Kuşadası’nda hummalı bir çalışma yapılıyor. Kutlamalar nedeniyle...

Kuşadası 29 Ekim İçin Süslendi
Kuşadası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için süslendi.

Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Belediyesi tarafından görkemli şekilde kutlanacak Cumhuriyet’in 90. yılı için Kuşadası’nda hummalı bir çalışma yapılıyor. Kutlamalar nedeniyle Kuşadası’nda işyerleri ve evlere belediye tarafından ücretsiz olarak 10 bin adet bayrak dağıtılırken, Kuşadası Belediyesi, Kuşadası’nın en önemli ana arterlerinin başında gelen İnönü Bulvarı’nın belediye önünden sahile kadar olan bölümüne dev Türk Bayrakları ile Atatürk posterleri astı. Ayrıca, sahildeki Atatürk Bulvarı ile Adnan Menderes Bulvarı ve 50 yıl caddesindeki tüm direklere sağlı-sollu olarak Atatürk ve Türk bayrakları asıldı. Bunun yanında Kuşadası Belediyesi tarafından 29 Ekim Pazartesi günü Kuşadası sahili boydan boya meşalelerle donatılacak, Atatürk Anıtı’nın etrafında da dev meşaleler yakılacak.

Bu arada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın kutlamaları kapsamında Kuşadası’nda Cumhuriyet Yürüyüşü ve Cumhuriyet Şöleni etkinlikleri gerçekleştirilecek. Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. yıldönümü kutlamaları Kuşadası’nda 28 Ekim Pazar günü Saat: 13.00’de Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. 29 Ekim Pazartesi günü Sabah 09.00’da ise Kaymakamlık Makamı’nda tebriklerin kabulü gerçekleşecek. Saat: 10.00’da ise Atatürk Meydanı’nda resmi kutlamalar yapılacak. Ayrıca, gün boyu çeşitli meydanlarda halk dansları gösterileri gerçekleştirilecek. Saat: 18.30’da da Setur Marina AVM meydanında Cumhuriyet kokteyli düzenlenecek. Saat: 19.30’daki Cumhuriyet Yürüyüşü için toplanma yeri olarak Kısmet Otel kavşağı olarak belirlenirken, Cumhuriyet Şöleni de Saat: 20.30’da Atatürk Meydanı’nda başlayacak. Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuarı Halk Müziği Bölümü ekibi tarafından sahneye konacak Kaf Dağının ardından isimli halk oyunları gösterisinden sonra, ünlü sanatçı Haluk Levent sahne alacak ve ücret halk konseriyle Cumhuriyet Şöleni’ni renk katacak. Cumhuriyet Şöleni, havai fişek ve ışık gösterileriyle son bulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER