Başkan Ertegün Ünal'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal, Cumhuriyetin kuruluşunun 90. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.90 yıldır büyük bir coşkuyla kutlanan Cumhuriyetin, ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin...

Başkan Ertegün Ünal'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal, Cumhuriyetin kuruluşunun 90. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

90 yıldır büyük bir coşkuyla kutlanan Cumhuriyetin, ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olduğunu söyleyen Sultanhisar Belediye Başkanı Ertegün Ünal, “Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımıza görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, önünde uzanan aydınlık yolda, her zaman emin adımlarla ilerleyip, benimsediği evrensel ilkeleri muhafaza ederek, uygar dünyanın onurlu bir üyesi olmaya dün olduğu gibi bugünde devam edecektir. ‘Yurtta ve dünyada barış’ düsturuyla iç ve dış tehditleri bertaraf etmesini bilen devletimiz, bundan sonraki siyasi ve sosyal hayatında da insanlık onur ve şerefine yakışır bir halde hızlı ve kararlı adımlarla ilerlemesini sürdürecek, cumhuriyetin getirdiği kazanımları en güzel şekilde korumasını bilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutlar, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anarım” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48