Başkan Altungün’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.90. yıl dönümü kutlanan Cumhuriyetin, çağdaş ve demokratik bir ülke olmanın temel koşulu olduğunu vurgulayan Başkan Altungün, Cumhuriyeti...

Başkan Altungün’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

90. yıl dönümü kutlanan Cumhuriyetin, çağdaş ve demokratik bir ülke olmanın temel koşulu olduğunu vurgulayan Başkan Altungün, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatmaya kararlı olduklarını ifade etti.

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün’ün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şöyle: “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun! Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğindeki Türk halkının, batılı emperyalistlere karşı verdiği kurtuluş savaşını kazanmasının ardından 1923’te kurulan Cumhuriyetimizin 90. yılını büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyoruz. İlan edildiği günden beri Türk ulusunun çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkma çabasının simgesi olan Cumhuriyet, hem her alanda ilerleyişin kaynağı hem ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesi olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin temel güvencesi Cumhuriyet’tir. Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü savunmak, Büyük Önder Atatürk’ün ilke ve devrimleriyle aydınlanmış yolda emin ve güçlü adımlarla ilerlemek, bu değerleri gelecek kuşaklara teslim etmek bizlere düşen en büyük görevdir. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm halkımızın ve Kuşadalıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48