Başkan Akın, Yaşlıları Unutmadı

Ortaklar Belediye ve Germencik Ziraat Odası Başkanı Ümmet Akın, Dünya Çocuklar Günü ve Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.Mesajında kıymetli büyüklerimizin; dünden bugüne köprü kuran, kültür ve değerlerimizi...

Başkan Akın, Yaşlıları Unutmadı
Ortaklar Belediye ve Germencik Ziraat Odası Başkanı Ümmet Akın, Dünya Çocuklar Günü ve Yaşlılar Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında kıymetli büyüklerimizin; dünden bugüne köprü kuran, kültür ve değerlerimizi geleceğe taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olduğuna dikkat çeken Başkan Akın; Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ise araştıran, sorgulayan, milli şuura sahip, demokrasiyi ve çağdaş yaşamı özümsemiş bireyler olarak yetiştirilmesi gerekliliğine işaret etti. Büyüklerimizi; geniş ufukları, tecrübeleri ve kazanmış oldukları bilgi birikimleri ile günümüz ve geleceğiz olan çocuklarımıza ışık tutan bir kaynak olarak değerlendiren Başkan Akın, mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘‘Ne mutlu ki millet olarak, yaşlılarımıza hürmet ve sevgi beslemeyi, onlara hizmet etmeyi erdem sayan bir geleneğin mensubuyuz. Bu anlayışın sürdürülmesi, hem aile bağlarımızın, hem de toplumsal dokumuzun muhafazası bakımından önem taşımaktadır. Unutmayalım ki, yaşlı insanlarımız, milletimizin belleğidir. Onlar, dün ile bugün arasında köprü vazifesi gören, geçmişte elde ettikleri tecrübelerle, bilgi ve birikimlerle geleceğimize ışık tutan meşaleler gibidirler. Bu bakımdan, genç nesillerimizden, sadece yılın belli günlerinde değil, yılın tamamında yaşlılarımıza hürmet göstermelerini, onlardan ilgiyi esirgememelerini özellikle rica ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyada başka bir örneği bulunmayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını armağan ettiği Türk çocuklarına hitaben 'Yetişecek çocuklarımıza ve gençlerimize, görecekleri öğretimin sınırları ne olursa olsun, en evvel ve en esaslı olarak Türkiye'nin istiklâline, kendi benliğine, millî geleneklerine düşman olan unsurlarla mücadele etmek lüzumu öğretilmelidir' sözüyle bu konudaki hassasiyetini ortaya koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan çocuklarımızın mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir dünyada yaşamalarını temenni eder, tüm çocuklarımızın Dünya Çocuk Günü ile eli öpülesi büyüklerimizin Yaşlılar Haftası'nı en içten dileklerimle kutlarım”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48