Aydın’ın Eylül Bilançosu: 7 Ölü, 501 Yaralı

Aydın il geleninde geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde meydana gelen 493 ayrı trafik kazasında 7 kişinin hayatını kaybettiği ve 501 kişinin de yaralandığı belirtildi.Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Aydın Valiliği’nin...

Aydın’ın Eylül Bilançosu: 7 Ölü, 501 Yaralı
Aydın il geleninde geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde meydana gelen 493 ayrı trafik kazasında 7 kişinin hayatını kaybettiği ve 501 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Aydın Valiliği’nin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2013 yılı Eylül ayı içerisinde toplam 63 bin 539 araç kontrol edildi. Bu araçlardan kusurlu bulunan 13 bin 706 araca 3 milyon 19 bin 478 TL para cezası tatbik edildi. Bin 381 aracın trafikten men edildiği denetimlerde, 237 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Alınan tün bu etkin önlemlere rağmen trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2013 yılı Eylül ayı içerisinde Aydın ili sınırlarında 168’i maddi hasarlı, 320’si yaralamalı ve 5’i de ölümlü olmak üzere toplam 493 ayrı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 501 kişi yaralanırken, 7 kişi de hayatını kaybetti.

Eylül ayı trafik güvenliği çalışmalarıyla ilgili olarak Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Valilimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER