Aydın’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Aydın’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yıldönümü kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.Aydın’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yılı kutlamaları Aydın...

Aydın’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
Aydın’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yıldönümü kutlamaları Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Aydın’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yılı kutlamaları Aydın Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk töreniyle başladı. Törene Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Jandarma Bölge ve Aydın Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Karakaş, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mehmet Erdem ve Ali Gültekin Kılınç, MHP Aydın Eski Milletvekili Recep Taner, Vali Yardımcıları, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 90. yıldönümü kutlamaları kapsamında Aydın Valisi Erol Ayyıldız ve Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Aydın Jandarma Bölge ve Aydın Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Karakaş Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla tüm şehitler anısına saygı duruşunda bulunulan çelen sunma töreni İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48