Akbük’te Deniz Motoru Hırsızlığı İddiası

Didim’e bağlı Akbük beldesinde sahile bağlı olan tekneden deniz motorunu çaldıkları iddia şüpheliler kayıplara karıştı.Akbük beldesinde Kumkent Sitesi önündeki sahil bandında bağlı olan teknenin motoru kimliği belirsiz hırsız yada...

Akbük’te Deniz Motoru Hırsızlığı İddiası
Didim’e bağlı Akbük beldesinde sahile bağlı olan tekneden deniz motorunu çaldıkları iddia şüpheliler kayıplara karıştı.

Akbük beldesinde Kumkent Sitesi önündeki sahil bandında bağlı olan teknenin motoru kimliği belirsiz hırsız yada hırsızlarca çalındı. Teknenin Kumkent Sitesi sakinlerinden Fikri Ehliz’e ait olduğu öğrenilirken tekneden piyasa değeri 20 bin TL civarında olduğu belirtildi.

Deniz motorunun sahibi Fikri Ehliz, 4,50 metre boyundaki teknenin motorunun çalınmasına şaşırdığını belirterek, "50 Hp gücündeki 2 zamanlı motorun ağırlığı yüz kilonun üzerindeydi. Çalan kişiler denizdeki tekneyi kıyıya çekerek, söküp götürmüşler. Bu iş daha önceden gözlenip planlanmış bir hırsızlık. Kısa bir süre önce de yine bizim siteden komşumuzun arabasının çalınması Kumkent sakinlerinde ciddi tedirginlik yaratmıştır. Bu tür hırsızlıkların önlenmesi için yetkililerden gerekli hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48