Adü Rektörü Birincioğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetin ilan...

Adü Rektörü Birincioğlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetin ilan edilişinin 90. yıldönümünü, milletçe aynı duygu birliği ve gururla kutlamanın heyecan ve coşkusu içerisinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum. 90 yıldır büyük bir coşkuyla kutladığımız Cumhuriyet, ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesidir. Cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal hayatımıza görülmemiş bir dinamizm kazandırmıştır. Ülkemiz insanlarının çağdaş dünya ile bütünleşmesinin ve uygarlığın tüm nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmasının da, yine Cumhuriyet yönetimi altında kenetlenerek çok çalışmaktan geçeceği asla unutulmamalıdır.

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızla birlikte Cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48