Sonar Araştırma Şirketi'nde İlginç Soygun

Mecidiyeköy'de bulunan Sonar Araştırma Şirketi'nin bürosunda, sabaha karşı ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Kapıyı kırarak içeri giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 13 bilgisayarın hard disklerini sökerek kayıplara karıştı.Olay,...

Sonar Araştırma Şirketi'nde İlginç Soygun
Mecidiyeköy'de bulunan Sonar Araştırma Şirketi'nin bürosunda, sabaha karşı ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Kapıyı kırarak içeri giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 13 bilgisayarın hard disklerini sökerek kayıplara karıştı.

Olay, Mecidiyeköy Avni Dilligil Sokak 16 numarada bulanan Sonar Araştırma Şirketi'nin bürosunda meydana geldi. Hırsızlık sabah saatlerinde işyeri çalışanları tarafından fark edilirken, kapıyı kırarak içeri giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, 13 bilgisayarın hard disklerini sökerek çaldı. Olayın duyulması üzerine polis tarafından soruşturma başlatıldı.

Sonar Araştırma Şirketi Başkan Vekili Mesut Bayrakçı, “Ekip arkadaşlarımız sabah şirkete geldiğinde kapının açık olduğunu fark edince bizi aradılar biz de şirkete geldik. Geldiğimizde her taraf dağınıktı, tüm bilgisayarların içini boşaltmışlar ve hard diskleri almışlar. Biz ilk başta bilgi hırsızlığı olarak değerlendirdik ama hırsızlar 6. katta çok ciddi çalışma yapmışlar. Biz datalarımızı çok sistemli bir şekilde sakladığımız için bizim güvenlik noktasında herhangi bir problemimiz yok. 5 senelik geçmişimizi hırsızlara kaptırdık. Polis arkadaşlar olayla ilgili inceleme yaptılar, kısa zamanda bulunması temennisiyle” dedi.

Yapılan incelemede hırsızların aynı binanın 6. katında bulunan bir film şirketine de girdikleri tespit ederken, film şirketinde bulunan bilgisayarların da hard disklerinin çalındığını, ayrıca içeride bulunan para kasasının açılmaya çalışıldığı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48