Sakarya’da Hakem Ve Yöneticilere Operasyon

Sakarya polisinin düzenlediği operasyon kapsamında aralarında Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Okçuoğlu ve TFF MHK Eski Başkanı Oğuz Sarvan’ın da bulunduğu Sakarya Bölgesel Amatör Ligi’nde görevli...

Sakarya’da Hakem Ve Yöneticilere Operasyon
Sakarya polisinin düzenlediği operasyon kapsamında aralarında Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkan Yardımcısı Yüksel Okçuoğlu ve TFF MHK Eski Başkanı Oğuz Sarvan’ın da bulunduğu Sakarya Bölgesel Amatör Ligi’nde görevli 100’den fazla hakem ve üst düzey yöneticinin ifadesi alındı.

Edinilen bilgilere göre, İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Ekiplerince alınan bir ihbar üzerine başlatılan çalışma kapsamında 2010-2011 sezonuyla ilgili olarak “nitelikli dolandırıcılık, resmi evrakta sahtecilik ve rüşvet” suçlamasıyla TFF MHK Başkan Yardımcısı Yüksel Okçuoğlu, TFF MHK Eski Başkanı Oğuz Sarvan, TFF Sakarya İl Hakem Kurulu Maşkanı Mehmet Alemdar, Başkan Vekili Ethem Kovan, Hakem Atama Sorumlusu Aydın Girdap, Gözlemci Atama Sorumlusu Ercan Yıldırım, Raporter Tekin Doğan ve yaklaşık 130 hakemin ifadeleri alındı.

Operasyon kapsamında TFF MHK Eski Başkanı Oğuz Sarvan İzmir Emniyet Müdürlüğü, TFF MHK Başkan Yardımcısı Yüksel Okçuoğlu ise İstanbul Emniyet Müdürlüğüne çağırılarak ifadesi alındı. Çeşitli yöneticilerin hayali maç düzenleyerek TFF’yi yaklaşık 50 bin TL zarara uğrattıkları, amatör küme maçlarında aynı hakeme aynı saatte birden fazla maçta görevlendirme yazdıkları, sezon boyunca 2 kez karşılaşması gereken takımları 6 ila 10 kez karşılaşmış gibi göstererek haksız kazanç elde ettikleri, aynı hakemi aynı maçta birden fazla görevle görevlendirdikleri iddia edilirken, TFF Sakarya İl Hakem Kurulu Raporteri Tekin Doğan’ın ameliyat olması sebebiyle Sakarya Emniyet Müdürlüğüne getirilemediği ancak yaklaşık 130 hakem ve çok sayıda yöneticinin Emniyet Müdürlüğüne getirilerek ifadeleri alındığı belirtildi. Hakem yöneticilerinin alınan ifadelerinin ardından yarın savcılığa sevk edilmeleri bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48