Osmaniye'de Kaçak Sigara Operasyonları

Osmaniye'de düzenlenen operasyonlarda 29 bin paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirildi. Olaylarla ilgili 6 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele...

Osmaniye'de Kaçak Sigara Operasyonları
Osmaniye'de düzenlenen operasyonlarda 29 bin paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirildi. Olaylarla ilgili 6 kişi hakkında yasal işlem yapıldı.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonunda kentin giriş-çıkış yollarından otoban yolu ile D-400 karayolunda tespit edilen kritik noktalarda gerekli güvenlik tedbirleri alınarak kontrollere başlandı. Yapılan kontroller sırasında polisin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya başlayan bir otomobil, yaşanan kovalamacada izini kaybettirmek için bir sokağa girmek isterken virajı alamayarak bir binanın duvarına çarptı. Kaza sonrası kaçan sürücü ise polis tarafından yakalandı. Kaza yapan otomobilde ve diğer uygulama noktalarında şüphe üzerine durdurulan araçlarda yapılan detaylı aramalarda toplam 29 bin paket değişik markalarda kaçak sigara ele geçirildi. Bu amaçla kullanılan 2 araca da el konuldu. Elde edilen sigaraların gümrüklendirilmiş yaklaşık tahmini değerinin 186 bin TL olduğu, bu olaylarla ilgili 6 kişi hakkında da 5607 ve 4733 Sayılı Kanun’a muhalefet suçlarından yasal işlem yapıldığı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48