Mardin’de Taşınmaz Mal Sahtekarlarına Operasyon

Mardin’de yurt dışında yaşayan vatandaşların mal varlığını sahte belgelerle üzerlerine geçirmeye çalışan 6 kişi tutuklandı.Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yurt içi ve yurt dışında yaşayan bazı vatandaşların...

Mardin’de Taşınmaz Mal Sahtekarlarına Operasyon
Mardin’de yurt dışında yaşayan vatandaşların mal varlığını sahte belgelerle üzerlerine geçirmeye çalışan 6 kişi tutuklandı.

Mardin Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yurt içi ve yurt dışında yaşayan bazı vatandaşların mal varlığına sahte kimlik ve vekaletname düzenlendiği belirtildi. Açıklamada, "Yurtdışında yaşayan bir vatandaşımız üzerinde kayıtlı bulunan taşınmazları ve hisseleri sahte vekalet ve sahte kimlik kullanarak üzerlerine geçirmeye çalışan 4 şüpheli şahıs Mardin merkezde, 2 şüpheli de Diyarbakır ve Şırnak illerinde yakalanarak gözaltına alınmış, şüpheli şahıslar haklarında tanzim edilen tahkikat evrakıyla çıkarıldıkları Mardin adli makamlarınca sahtecilik ve dolandırıcılık suçlarından tutuklanarak Mardin cezaevine teslim edilmişlerdir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48