Kuşadası Limanında Korku Dolu Anlar

Kuşadası Limanı’nda öğle saatlerinde aniden bastıran şiddetli fırtına ve sağanak yağmur nedeniyle korku dolu anlar yaşandı. Kuşadası’na düzenli sefer yapan Bahama bandıralı Ruby Princess isimli dev turist gemisi şiddetli fırtına ve...

Kuşadası Limanında Korku Dolu Anlar
Kuşadası Limanı’nda öğle saatlerinde aniden bastıran şiddetli fırtına ve sağanak yağmur nedeniyle korku dolu anlar yaşandı. Kuşadası’na düzenli sefer yapan Bahama bandıralı Ruby Princess isimli dev turist gemisi şiddetli fırtına ve yağmur nedeniyle bağlı bulunduğu Kuşadası Limanı mendireğinde savruldu.

Saatte 120 kilometreyi bulan şiddetli rüzgar nedeniyle halatları kopan ve yolcu kapısı kırılan dev transatlantiğe Ege Ports firmasının romörkörleri müdahale etti. Çoğu Amerikalı 3 bin turist ve bin 700 mürettebat taşıyan Ruby Princess isimli transatlantik, rüzgarın etkisini yitirmesinin ardından yeniden Kuşadası Limanı’na yanaştırıldı. Kaza sırasında bir bölümü Kuşadası çarşılarında olmasına rağmen transatlantiğin içinde bine yakın turist ve yine 500’e yakın mürettebat bulunduğu bildirildi. Kazanın ardından Kuşadası Limanı’na yanaşan gemide onarım çalışmalarına süratle başlanırken, transatlantiğin onarım çalışmalarının ardından Akdeniz turuna devam etmek üzere Kuşadası Limanı’ndan ayrılacağı kaydedildi. Bu arada, saatte 120 kilometreyi bulan ve yaklaşık bir saat devam eden şiddetli fırtına ve sağanak yağmur Kuşadası’nda günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Birçok turist ve vatandaş yağmura caddelerde yakalandı. Ayrıca, transatlantiğin fırtına nedeniyle kaza geçirdiği sırada, Kuşadası Limanı’nda bağlı bulunan diğer 5 turist gemisinin şiddetli rüzgardan etkilenmediği açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48