Hakkari Valiliğin’dan Patlama Açıklaması

Hakkari Valiliği Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde meydana gelen ve 1 çocuğun ölmesine bir çocuğun ise yaralanmasına neden olan patlama ile ilgili bir açıklama yaptı.Valilik açıklamasında,”29 Ekim 2013 günü saat: 16:30 sıralarında Şemdinli...

Hakkari Valiliğin’dan Patlama Açıklaması
Hakkari Valiliği Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde meydana gelen ve 1 çocuğun ölmesine bir çocuğun ise yaralanmasına neden olan patlama ile ilgili bir açıklama yaptı.

Valilik açıklamasında,”29 Ekim 2013 günü saat: 16:30 sıralarında Şemdinli Altınsu köyü İncesu Mezrasında gerçekleşen şüpheli patlama olayı sonucunda Behzat Sevim isimli vatandaşımız olay yerinde hayatını kaybetmiştir. Diğer vatandaşımız Tayfun Can hafif şekilde yaralanmış olup Şemdinli Devlet Hastanesinde müşahede altına alınmıştır. Hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Olaya müdahale eden Şemdinli ilçe jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından alınan bilgide, çocukların boş arazide dolaşırken buldukları Rus menşeli olduğu değerlendirilen bir adet el bombası ile oynadıkları esnada patlama gerçekleştiği öğrenilmiştir. Vefat eden Behzat Sevim otopsisi yapılmak üzere Şemdinli Devlet Hastanesine sevk edilmiştir. Meydana gelen olay ile ilgili olarak Şemdinli Cumhuriyet savcılığı adli tahkikata başlamış olup, soruşturma devam etmektedir” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48