‘çocuk Kaza Taş Attı’ Kavgası: 3 Ölü, 3 Yaralı

ADANA (İHA) – Adana’da bir çocuğun komşusunun kazına taş atmasıyla başlayan ve 3 kişinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı olaya karıştığı ileri sürülen 1'i kadın 7'i kişi adliyeye sevk edildi. Yaralanan kişilerden ikisinin...

‘çocuk Kaza Taş Attı’ Kavgası: 3 Ölü, 3 Yaralı
ADANA (İHA) – Adana’da bir çocuğun komşusunun kazına taş atmasıyla başlayan ve 3 kişinin öldüğü, 3 kişinin de yaralandığı olaya karıştığı ileri sürülen 1'i kadın 7'i kişi adliyeye sevk edildi. Yaralanan kişilerden ikisinin tedavisi devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Küçükdili beldesi Çınarlı Mahallesi'nde 26 Eylül günü meydana geldi. İddiaya göre, 98037. Sokak’ta evi bulunan Zabit A. (23) evinin dış tarafını Orhan B.'ye sıvatmaya başladı. Bu arada Zabit A.'nın 2,5 yaşındaki kızı, komşusu Kadir Ö.'nün bahçelerine giren kazına taş attı. Bunu gören ve bir süre önce ameliyatla kadın olan ve Kadir Ö.'nün kardeşi Nuri Ö. (29) ile dini nikahlı olarak evlenen Sevcan K. (35) ise kız çocuğuna bağırdı. Zabit A.'nın eşi, "Çocuk ne yapayım" deyince, Sevcan K. de "Çocuk diye kazı mı öldürsün" dedi. Bu arada duvarı sıvayan Orhan B. de tartışmaya katılınca Sevcan K. ile sıvacı arasındaki tartışma alevlendi. Sevcan K. evden bıçak alıp gelirken, eşi ve kayın biraderleri de dışarı çıktı. Orhan B. ise kardeşleri Metin B., Enis B., Turhan B. ve Mehmet B.'yi olay yerine çağırdı. Karşı taraftan da Kadir Ö., Nuri Ö., M.Ö. (15), Şehmuz P. (26) ve Yüksel Y. (24) dışarıya çıkarken, Kadir Ö., M.Ö. ve Yüksel Y. silah çekti. Kavga sırasında Orhan B. vurulurken, kardeşinin vurulduğunu gören Metin B. ise Kadir Ö.'nün elindeki silahı alarak Kadir Ö.'nün kafasına, daha sonra Yüksel Y.'ye ateş açtı. Metin B. daha sonra da kardeşlerini yaralayan diğer şahıslara kurşun yağdırdı. Kavgada Kadir Ö., Yüksel Y., Metin B., Orhan B. ve Enis B. ağır yaralanırken, Turhan B. hafif yaralandı. Ağır yaralanan Metin B., Kadir Ö. ve Yüksel Y. ise hayatını kaybetti. Enis B. ve Orhan B.'nin hastanedeki tedavileri devam ederken, Turhan B. ise taburcu olup gözaltına alındı.

Polis, olaydan hemen sonra yaptığı çalışmada, olayın başlamasına sebep olan Sevcan K. ile olaya karıştığı ileri sürülen Nuri Ö., M.Ö., Şehmuz P., Zabit A. ve Mehmet B.'yi gözaltına aldı. Zanlılar, 4 gün boyunca sorgulandıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48