3 Bin 200 Adet Bandrolsüz Ve Usulsüz Bandrollü Kitaba El Konuldu

Malatya’da 3 bin 200 adet satışa hazır vaziyette bandrolsüz, sahte bandrollü ve usulsüz bandrollü kitap ele geçirildi.İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde; 5846 Sayılı Fikir ve...

3 Bin 200 Adet Bandrolsüz Ve Usulsüz Bandrollü Kitaba El Konuldu
Malatya’da 3 bin 200 adet satışa hazır vaziyette bandrolsüz, sahte bandrollü ve usulsüz bandrollü kitap ele geçirildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser sahiplerinin haklarının korunması ve korsanla etkin mücadele etmek amacıyla yapılan ön çalışma neticesinde tespit edilen 17 ayrı işyeri için alınan mahkeme kararı ile eş zamanlı olarak Saray Mahallesi Kışla (Atatürk) Caddesi İstanbul Pasajı Kitapçılar Çarşısı içerisinde faaliyette bulunan iş yerlerinde arama yapıldı.

7 işyerinde herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanılmazken, 10 işyerinde ise 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na muhalif nitelikte 3 bin 200 adet satışa hazır vaziyette bandrolsüz, sahte bandrollü ve usulsüz bandrollü kitap ele geçirildi. Ele geçirilen materyallere görevliler tarafından el konulurken, işyeri sahibi toplam 10 kişi hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Ayrıca işyeri sahiplerinin yapılan GBT sorgulamasında, 1 kişinin resmi belgede sahtecilik suçundan arandığı tespit edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER