Kepez Belediyesi Yeni Parklar Yapıyor

Kepez Belediyesi Varsak Karşıyaka, Şelale ile Kuzeyyaka mahallelerine yeni parklar inşa ediyor.Varsak Karşıyaka Mahallesi’nde 3 bin 500 metrekare, Cumhuriyet Caddesi 1033 Sokak’ta 3 bin metrekare, Şelale Mahallesi’nde 3 bin 200 metrekare, Kuzeyyaka...

Kepez Belediyesi Yeni Parklar Yapıyor
Kepez Belediyesi Varsak Karşıyaka, Şelale ile Kuzeyyaka mahallelerine yeni parklar inşa ediyor.

Varsak Karşıyaka Mahallesi’nde 3 bin 500 metrekare, Cumhuriyet Caddesi 1033 Sokak’ta 3 bin metrekare, Şelale Mahallesi’nde 3 bin 200 metrekare, Kuzeyyaka Mahallesi’nde Yeşilırmak Caddesi 2556 Sokak’te 2 bin metrekare olarak inşa edilen parkların Park ve Bahçeler Müdürlüğü kontrolünde ihale edildiği ve önümüzdeki günlerde hizmete gireceği belirtildi.

Spor imkanlarıyla dikkat çeken parklarda basketbol sahası, açık hava spor aletleri ve yürüyüş parkuru, çocuk oyun grubu ve üzeri kapalı oturma alanları bulunacağı belirtilirken, yeşil alanlarda ise çeşitli türde ağaç fidanlarının dikileceği kaydedildi. Engellilerin de rahat kullanabileceği şekilde inşa edilen parklarda, yürüyüş alanlarındaki kaldırımlara görme engelli vatandaşların yürürken yollarını takip etmeleri amacıyla oluklu takip taşları yerleştirildiği, parkların girişlerine ise tekerlekli sandalyeler için rampalar konulduğu ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48