Expo 2016’da Kasım Sonunda Ülke Davetleri Başlayacak

EXPO 2016 Antalya Ajansı 4. Konsey Toplantısı, Antalya Valisi ve Konsey Başkanı Sebahattin Öztürk başkanlığında gerçekleştirildi.EXPO 2016 Antalya Ajansı Konsey toplantısı, üyelerin büyük bölümünün katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda...

Expo 2016’da Kasım Sonunda Ülke Davetleri Başlayacak
EXPO 2016 Antalya Ajansı 4. Konsey Toplantısı, Antalya Valisi ve Konsey Başkanı Sebahattin Öztürk başkanlığında gerçekleştirildi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Konsey toplantısı, üyelerin büyük bölümünün katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda konuşan Antalya Valisi ve Konsey Başkanı Sebahattin Öztürk, Expo 2016 Alanı’na kurulacak ülke bahçeleri için ülke davetlerinin Kasım ayı sonunda yapılacağını belirtti. Dışişleri Bakanlığı tarafından bir kişinin görevlendirileceğini belirten Vali Öztürk, “Ülke davetleri konusunda hazırlıklarımız bitmek üzere. Dışişleri Bakanlığımız bu konuda uzman. Onlardan alacağımız bir rehberle ülke davetlerini Kasım ayı sonunda yapacağız” dedi.

EXPO 2016 Antalya Projesi’nin son Yönetim Kurulu’nda seçildiğini ifade eden Vali Öztürk, “Önümüzdeki günlerde Yönetim Kurulu Başkanımız, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in katıldığı bir lansmanla projemizi açıklayacağız. Ülkemize yakışır bir Expo gerçekleştireceğiz. Proje içerisinde 5 bin kişilik bir kongre merkezi düşünüyoruz. Kongre merkezi ile birlikte projede yer alan Çevre ve Tarım Müzesi’nin yapımı ile ilgili sponsorluk görüşmelerimiz devam ediyor. Ülkemizin bu ilk Expo’suna yapılacak iki önemli eser için işadamlarımız destek verecektir” diye konuştu.

EXPO Konsey Toplantısı’nda çalışma grupları, yaptıkları çalışmaları Yönetim Kurulu’na sunulmak üzere açıkladı. Kreatif Çalışma Grubu adına projelerini açıklayan Mustafa Ünlü, EXPO 2016 Antalya kapsamında Heykel Sempozyumu, “Adım Adım Patikler” başlığı altında hediyelik eşya yarışması yapılması ve EXPO 2016 Antalya Şarkı Yarışması yapılması önerisinde bulundu.

Uluslararası Organizasyon Çalışma Grubu Başkanı Osman Bağdatlıoğlu da, yurtdışında yapılacak fuarlarda etkin bir tanıtım yapılması önerisinde bulundu. Bağdatlıoğlu ayrıca, 23 Nisan 2016’da tüm dünya çocuklarının Antalya’ya davet edilmesi, her yıl 19 Mayıs’ta düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turnuvası’nın 2016 yılında “EXPO 2016 Antalya” temasıyla organize edilmesini önerdi.

Öneriler Yönetim Kurulu’na sunulmak üzere oy birliği ile kabul edilirken, EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın çalışmaları hakkında Konsey üyeleri ve davetlilere bilgiler de verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER