Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau, Atso’yu Ziyaret Etti

Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau, Türk işadamlarına “VIP Vize” uygulaması başlattıklarını belirterek, iş amaçlı vize başvurularının en geç 48 saat içinde sonuçlandırıldığını bildirdi. Büyükelçi Trenteseau, Antalya’da...

Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau, Atso’yu Ziyaret Etti
Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau, Türk işadamlarına “VIP Vize” uygulaması başlattıklarını belirterek, iş amaçlı vize başvurularının en geç 48 saat içinde sonuçlandırıldığını bildirdi. Büyükelçi Trenteseau, Antalya’da Belçika Vize Başvuru Ofisi açtıklarını kaydetti.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau, Belçika Konsolosu Frank Felix ve Antalya Fahri Konsolosu Ece Tonbul Kilit’i ATSO Başkan Yardımcısı Davut Çetin ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut kabul etti.

Ziyarette bir konuşma yapan ATSO Başkan Yardımcısı Davut Çetin, ATSO’nun faaliyetleri ve Antalya ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Yılda 12 milyon yabancı turist ağırlayan Antalya’nın Türkiye turizminin başkenti olduğunu belirten Çetin, tarım ve turizmin, ekonominin lokomotif sektörleri olduğunu söyledi. Antalya’nın Türkiye’nin en çevreci organize sanayi bölgesine sahip olduğunu belirten Çetin, Antalya Serbest Bölgesi’nin ise mega yat yapımı konusunda dünya çapında bir merkez olduğunu dile getirdi.

Antalya’nın 2016 yılında Dünya Botanik EXPO’suna evsahipliği yapacağını belirten Davut Çetin, “Bu organizasyona 100 ülkenin katılması hedefleniyor. Belçikayı’da EXPO organizasyonunda bahçesi ve endemik bitkileri ile görmek istiyoruz.” dedi.

Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau de konuşmasında Antalya’nın turizmdeki gelişmesinden ve doğal güzelliklerinden etkilendiğini söyledi. Antalya’da kısa süre önce Belçika Vize Başvuru Merkezi açtıklarını belirten Trenteseau, “Antalyalıların Belçika vizesi için Ankara ya da İstanbul’a gitmesine gerek kalmadı” diye konuştu.

TÜRK İŞADAMLARINA VIP VİZE

Belçika olarak özellikle Türk iş adamlarına en hızlı şekilde vize verebilmek için yeni bir hizmeti devreye soktuklarını, İş adamlarına “VIP Vize” verdiklerini anlatan Büyükelçi Trenteseau, “Türk işadamlarına VIP Vize veriyoruz. İş amaçlı yapılan vize başvuruları 24 ile 48 saat içinde sonuçlandırılıyor. 6 ay, 1,2 ve 5 yıllık vize veriyoruz. Bir buçuk yıldır tek bir Türk işadamının bile vize başvurusunu geri çevirmedik” dedi. Büyükelçi Trenteseau, EXPO 2016 Antalya’nın Belçika tanıtımı konusunda elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

ATSO Başkan Yardımcısı Davut Çetin de, Belçika’nın Antalya Vize Merkezi açmasının ve işadamları için VIP Vize uygulamasının sevindirici olduğunu belirterek, “Umarım bu uygulama tüm Avrupa ülkelerine örnek olur” temennisinde bulundu.

Çetin, Büyükelçi Trenteseau’ya ATSO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı bir sulu boya Antalya tablosu ile Altın Portakal Film Festivali’nin 50’nci yılı dolayısıyla hazırlanan Venüs Heykeli’ni hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48