Aü’de 2014 Türk-alman Bilim Yılı Proje Ve İşbirliği Fırsatları Toplantısı

Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ve Akdeniz Üniversitesi Ernst Hirsch Hukukun Temellerini Araştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi (EHAM) 2014 Türk-Alman Bilim Yılı Proje ve İşbirliği Fırsatları adlı...

Aü’de 2014 Türk-alman Bilim Yılı Proje Ve İşbirliği Fırsatları Toplantısı
Akdeniz Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi (AKVAM) ve Akdeniz Üniversitesi Ernst Hirsch Hukukun Temellerini Araştırma Uygulama ve Araştırma Merkezi (EHAM) 2014 Türk-Alman Bilim Yılı Proje ve İşbirliği Fırsatları adlı toplantı düzenledi.

Türkiye ve Almanya arasında yapılan faaliyetlerin görünürlüğünü arttırmak ve bu işbirliğinin geliştirilmesi ve yeni işbirliği alanlarının eklenmesini sağlamak amacını kapsayan Türk-Alman Bilim Yılı ile ilgili bilgilendirme amaçlı yapılan toplantı, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç, AKVAM Müdürü Doç. Dr. Erol Esen, Türk-Alman Bilim Yılı Proje Sorumlusu Prof. Dr. Osman Yaldız’ın idaresinde gerçekleşti.

Toplantıda; Türk-Alman Bilim Yılı ile ilgili kurumlar, Türk-Alman Bilim Yılı’nın amacı, hedef grupları, faaliyetlerinin sunum şekli, projeleri destekleme kriterleri, faaliyet türleri, faaliyet konuları, kimlerin destek alabileceği, destek miktarı ve başvuru süreci ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER