Ak Parti Antalya İl Taşkilatı Danışma Meclis Toplantısı

Ak Parti Antalya İl Teşkilatı Danışma Meclis Toplantısı parti il binasında gerçekleştirildi. Toplantıya, Ak parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Gökçen Özdoğan...

Ak Parti Antalya İl Taşkilatı Danışma Meclis Toplantısı
Ak Parti Antalya İl Teşkilatı Danışma Meclis Toplantısı parti il binasında gerçekleştirildi. Toplantıya, Ak parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Menderes Türel, Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Gökçen Özdoğan Enç, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve çok sayıda partili katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Mustafa Köse, Antalya’da herkesin Ak Parti’nin adaylarını, Ak Parti belediyeciliğini beklediğini belirtti.

‘2 aydır Antalya il teşkilatı 81 vilayet içinde Başbakanımızın övgüsüne mazhar oluyor, Başbakanımız bizi ayağa kaldırıyor, tebrik ediyor’ diyerek sözlerine başlayan Köse, “ Antalya il teşkilatı 27 bin 400 üye yaparak Antalya’yı bütün vilayetler içinde birinci yaptınız. Bununla yetinmediniz. 27 bin 400 üye yapan teşkilatlarımızı, özellikle kadın ve gençlik kollarımızı tebrik ediyoruz. Bu ay İl Başkanları toplantısına gittiğimizde Ak Parti’de yaşanmamış bir hadise yaşandı. Her ay bir il birinci oluyordu. Ama iki ay üst üste bir il birinci olmamıştı. Orada herkesin huzurunda 15 bin 500 üye yapan Antalya teşkilatı yine Türkiye’de birinci oldu. Allahın hakkı üçtür. Son iki ayda 40 binin üzerinde yeni üyemiz partimize kaydoldu. Bu teveccüh yoğun şekilde devam ediyor. Önümüzdeki günlerde sahadaki çalışmalarımızı alıp, yeniden Türkiye’de birinci olacağımızı düşünüyorum. Bizim yüzümüzü ağarttığımız için, Başbakanımızın övgüsüne mazhar ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YOLUNU BİLMEDİĞİ YERE NASIL HİZMET GÖTÜRECEK

Bugün Antalya’yı çok çarpık bir zihniyetin yönettiğini ileri süren Köse, “Yolsuzluklar, usulsüzlükler, sıkıntılar, hizmetsizlik hat safhada. Antalya’yı bundan kurtarmak lazım. Büyükşehir Yasası çıktığında Akaydın şunu ifade etti, ‘Ben Antalya’nın daha beldesine hizmet götüremiyorum, nasıl Akseki, Gündoğmuş’a giderek hizmet üreteceğim” dedi. ‘Ben Gündoğmuş’un yolunu bilmiyorum’ dedi. Bunu Antalya’yı yöneten Mustafa Akaydın dedi. Şimdide çıkmış, Büyükşehir Yasası çıkmış ya ben Antalya’nın her yerine hizmet getirmeye talibim diyor. Sen önce Antalya’nın merkezine hizmet getir. Sonrasına bakarız. Belediye başkanı oldu ağlamaya başladı. Hala ağlamaya devam ediyor. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanının yaptığı en iyi şey ağlamaktır. Yalan söylemeyi seçimden önce çok güzel becerdi. Ondan sonra bu yalanlarımı nasıl kıvırırım diye kamuoyunun önünde kendini rezil ediyor. Şimdi de çok güzel ağlıyor. " dedi.

Bunların hepsi hizmet yapamamanın bahanesi olduğunu iddia eden İl başkanı Mustafa Köse " Paraları millete değil başka yerlere akıtmanın bahanesidir. Belediye borcu batık ben iş yapamıyorum diyor. Gerçek nedir? Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Sayın Akaydın döneminde ödemekle yükümlü olduğu borç 310 milyon TL’dir. Sayın Menderes Türel’in Kumbul’dan devraldığındaki borç 320 milyon TL’dir. Bir güne bir gün Ak Partililer, battık bittik hizmet üretemeyeceğiz dedik mi demedik. Belediye borçsuz olmaz. Belediyenin borcunun olması gayet doğaldır. Akaydın’ın kendi döneminde ödeyeceği borç bu olmasına rağmen her yerde çıkmış, ‘1,5 katrilyon borcum var’ demiştir. Yine yalan söylemektedir. Seçimden önceki alışkanlığını seçimden sonra da devam ettirmektedir. Sarhoş mudur nedir bilmem? “ şeklinde konuştu.

AKAYDIN'IN SÖYLEDİĞİ 1,5 KATRİLYONLUK BORÇ, 20 YILLIK TOPLAM BORÇTUR

Defalarca yaptığı basın toplantısına rağmen Akaydın’ın söylenenleri yalanlamadığını kaydeden Köse, “Bir kere bile yanıt gelmedi, söylediklerimiz yalanlanmadı. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ifade ettiği 1.5 katrilyon borcum var dediği borç 20 yıllık borçtur. Bugün o borç değildir. 190-200 trilyon lira arası belediyeyi borçlandırdı. Gitmiş borç almıştır. Niye? Borcum var diye? Yaklaşık 200 trilyon borcum var diye. Akaydın bununla yetindi mi? ABB’nin ne kadar gayrimenkulü varsa sattı. Kaç para gelir elde etti? 150 trilyon yaklaşık gelir elde etti. 200 trilyon borç, 150 trilyon da satış yaptın, 350 trilyon lira etti. Kaldı mı belediyenin borcu? Kalmadı. 350 trilyon borcun varsa da 350 trilyon borç aldın, borç ödeyeceğim diye. Ama ödedin mi? Ödemedin, işçilerin borcunu ödedin mi, hizmet yaptın mı yapmadın. O her fırsatta küfrettiğin Başbakan sana bugüne kadar kaç para gönderdi açıkla? 900 trilyon para gönderildi Başbakanımız tarafından. Niye? Harca, Antalya’ya hizmet üret diye. Ama ne yaptı Akaydın, o 900 trilyon lira nerede? Başbakanımızın gönderdiği, alınan borç 900 trilyon, 300 trilyon, 350 trilyon bir yerde. Ama hizmet var mıdır? Sonuç ortada. İstediği yere para ödüyor, istedikleri yere para akıtıyor. Paralar gidiyor çatır çatır. Ama iş millete gelince yok. Festivale, şarkıya, türküye harcama demiyoruz harca. Bugün 50 trilyona tanesi 5 trilyondan 10 tane köprülü kavşak, 10 alt geçit yapılır, Antalya’nın trafik sorunu çözülür. 50 trilyon şarkıya,türküye para harcamayı biliyorsun, bir tane kavşak yapmıyorsun. Yapılan bütün anketlerde Antalya’nın en büyük sorunu nedir? Dendiğinde herkes ulaşım derken, trafik derken belediye Antalya’nın ulaşım diye bir sorunu yok diyor. Adam Antalya’ya Fransız, Antalya’dan habersiz, haberdar değil. Antalya diye bir derdi, bir problemi yok. Kendisini hoca bellemiş, bütün Antalyalıları öğrencisi zannediyor onun her dediğine de herkes inanacak sanıyor." dedi.

ANTALYAYI BİR DAHA YANLIŞ ELLERE TESLİM ETEMEYECEĞİZ

Antalyalıların bu hatayı bir kere yaptığını ama bir daha yapmayacağını söyleyen Mustafa Köse " Teşkilatlarımızla biz bir daha Antalya’yı böyle yanlış ellere teslim etmeyeceğiz. Çok çalışıp, gayret edeceğiz, sorumluluğun farkındayız. Şimdiden yaptığımız çalışmalar, ortaya konulan performans bunun açık göstergesi. El ele verip, çalışacağız ve emin olun biz doğruları yaptıkça, doğru adaylarımızı belirledikçe, doğru seçim stratejisini yürüttükçe, milletin ayağına gitmeye devam ettikçe, Antalya bizden vazgeçmeyecektir. Antalya Ak Parti diyecektir. Bunu hep birlikte göreceğiz. Bu teşkilat önümüzdeki seçimlerde yüzümüzü ağartacak ve Antalya Ak belediyeler tarafından yönetilecek” ifadelerini kullandı.

TÜTÜNCÜ: BİZ NE YAPTIYSAK ŞİMDİ AYNISINI YAPMAYA ÇALIŞIYORLAR

2014 yerel seçimleri sathı mahaline girdiklerini söyleyen Kepez belediye Başkanı Hükün Tütüncü ise Ak Parti belediyeciliği merkeze insanı alan, hizmet üretmeyi gaye edinen bir siyasi hareket olduğunu söyledi. Tütüncü " Başbakanımızın ortaya koyduğu belediyecilik, İstanbul’da da türkiye’nin çok önemil bölgelerinde de varlığını sürdürmekte. 2009 seçimlerinde bizim verdiğimiz sözler vardı. Bu vaatlerin neredeyse tamamını yerine getirmiş olan Ak Partili belediyelerin olduğunu görmek bizlere çok büyük memnuniyet veriyor. Çok önemli yatırımlar yapmanın yanında belediyeciliğe farklı bir bakış açısı geçiren bir beş yıl geçirdik. Biz kent ormanları yaptığımızda diğer belediyeler de muadili parklar yapmaya başladı. Biz yüzme havuzu yapmaya başlayınca, 2-3'ncü önemini geçiren Belediye Başkanlarının aklına birden bire yüzme havuzları yapmak geldi." dedi.

SADIK BADAK: AK PARTİ SİVİL SİYASET İÇİN BÜYÜK GAYRET GÖSTERİYOR

Toplantıda daha sonra söz alan AK Parti Antalya Milletvekili Sadak Badak ise siyasi partilerin ülkelerin sivil siyasetle kalkınması için gayret gösterdiklerini ve bu konuda AK Partini'nin 11 yıldan bu yana üstün bir gayret gösterdiğini kaytetti Badak " Başbakanımızdan üyemize kadar hedefimize doğru ilerliyoruz. Hedefimiz muassır medeniyerlerin üzerine çıkmak. Bizim şehrimiz tarımda, turizmde de söz sahibi bir şehir oldu. Son dönemde de turizmde yüzde 18.5’luk bir artışla yine 2013’te ileride gidiyoruz. Biz bu artışı destekliyoruz." dedi. (CE)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48