Yenimahalle’den Hastalığa Savaş

Yenimahalle Belediyesi’nin sağlık taramaları tüm hızıyla sürüyor. Belediyenin düzenlediği bu taramalar ücret alınmadan, profesyonel sağlık ekiplerince yapılıyor.Yenimahalle Belediyesi tarafından her hafta Pazar günü sabah saat 07.00’da...

Yenimahalle’den Hastalığa Savaş
Yenimahalle Belediyesi’nin sağlık taramaları tüm hızıyla sürüyor. Belediyenin düzenlediği bu taramalar ücret alınmadan, profesyonel sağlık ekiplerince yapılıyor.

Yenimahalle Belediyesi tarafından her hafta Pazar günü sabah saat 07.00’da başlayıp 10.00’a kadar süren sağlık taramaları, bu hafta Teğmen Kubilay ve Cemre Park’ın da düzenlendi. Belediye bünyesinde bulunan sağlık memurları, hemşireler ve uzman doktorlardan oluşturulan ekip ile tarama ve teşhis sürecinden geçen vatandaşlar, belirli formlar dolduruyor. Bu formlarla birlikte kişinin tansiyon, kolesterol, karaciğer ve böbrek fonksiyon testleri, romatizmal tetkikler, kansızlık paneli sonuçları ve teşhisleri belirlenip vatandaşa ulaşılıyor. Ayağına kadar gelen bu sağlık hizmetinden memnun olduklarını belirten vatandaşlar, doktorlarından sağlıklı yaşam hakkında birebir bilgiler alıyor.

“BAŞKAN YAŞAR, HER ZAMAN YANIMIZDA"

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın her konuda vatandaşların rahatı ve huzuru düşündüğünü belirten vatandaşlar, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Yaşar, Ekim ayının sonuna kadar taramaların devam edeceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER