Sığınma Evindeki Kadınlar İçin Satış Yapıldı

Çankaya Belediyesi Kadın Sığınma Evi’nde kalan kadınlara ve çocuklarına destek amacıyla Ankara Rotary Kulübü tarafından kitap, aksesuar, tablo ve yiyecek gibi ürünler satışa sunuldu.Sığınma evinde kalan kadınların ihtiyaçlarının...

Sığınma Evindeki Kadınlar İçin Satış Yapıldı
Çankaya Belediyesi Kadın Sığınma Evi’nde kalan kadınlara ve çocuklarına destek amacıyla Ankara Rotary Kulübü tarafından kitap, aksesuar, tablo ve yiyecek gibi ürünler satışa sunuldu.

Sığınma evinde kalan kadınların ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda destek olmayı amaçlayan Ankara Rotary Kulübü, Ayrancı Semt Pazarı’ndaki her tezgahın kendi üyeleri tarafından açıldığını bildirdi. Kulüp, tezgahlarda yapılan satışlarla sığınma evinde kalan kadınlara destek olmanın yanı sıra sığınma evinden ayrılan ve kendine yeni bir hayat kurma çabası gösteren kadınlara da ikinci el eşya yardımı temininde bulunulduğunu açıkladı.

Ankara Rotary Kulübü Başkanı Metin Ayözcan, meslek grupları ve iş adamlarından oluşan kulüplerinin toplum yararına çalışan bir kurum olduğunu ifade ederek, Çankaya Belediyesi’nin şiddete maruz kalan kadınlara kucak açtığı sığınma evine kendilerinin de bir katkısı olması için harekete geçtiklerini söyledi.

Kulüp tarafından kurulan tezgahlarda ayrıca kadına yönelik şiddet konusunda neler yapılması gerektiği ve kadınların nerelere başvurabileceği gibi konuların yer aldığı bilgilendirme broşürü dağıtıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48