Müftülükten Hayırseverlere Plaket

Amasya’da müftülüğün sürdürdüğü projelere destek veren hayırseverlere plaket verildi.Amasya Müftülüğü’nün Saraydüzü Kışlası’nda camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle düzenlediği törende Orhan Özbakır, Muharrem Kul...

Müftülükten Hayırseverlere Plaket
Amasya’da müftülüğün sürdürdüğü projelere destek veren hayırseverlere plaket verildi.

Amasya Müftülüğü’nün Saraydüzü Kışlası’nda camiler ve din görevlileri haftası nedeniyle düzenlediği törende Orhan Özbakır, Muharrem Kul ve Muharrem Kol’un da aralarında olduğu hayırseverler plaketlerini Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’in elinden aldılar.

Programda konuşan Amasya Müftüsü İsmail İpek, “Camiler birlikte ibadet ettiğimiz, sohbet ettiğimiz, güzel vakit geçirdiğimiz mübarek mekanlardır. Başta Kabe-i Muazzama olmak üzere camilerimiz bizim vazgeçilmez mukaddeslerimizdir. Din görevlilerimiz ise her konuda insanlarımıza faydalı olmak için çalışmaktadırlar” dedi.

Vali yardımcıları Hakan Kılınçkaya ve Suat Seyitoğlu, Amasya Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Erdem ile diğer yetkililer ve vatandaşlarında katıldıkları programda Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Uzmanı Dr. İlhami Ayrancı da cami, kadın ve aile konulu bir konferans verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48