Aksaray’da Mısır Darbesi’nin 100’üncü Günü Protesto Edildi

Aksaray'da Mısır’da 3 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilen darbenin 100’üncü günü protesto edildi.Genç Memur-Sen tarafından organize edilen ve Hükümet Meydanı’nda gerçekleştirilen gösteride Rabia işaretli pankartlar açıldı. Protesto...

Aksaray’da Mısır Darbesi’nin 100’üncü Günü Protesto Edildi
Aksaray'da Mısır’da 3 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilen darbenin 100’üncü günü protesto edildi.

Genç Memur-Sen tarafından organize edilen ve Hükümet Meydanı’nda gerçekleştirilen gösteride Rabia işaretli pankartlar açıldı. Protesto gösterilerine, Belediye Başkanı Nevzat Palta, AK Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, sivil toplum kuruluşları başkanları da katıldı.

Memur Sen Başkanı Mahmut Aslan yaptığı konuşmada, 21’inci yüzyılda yaşamamıza rağmen halen darbe ve darbe teşebbüsünden bahsedildiğine dikkat çekerek, “21’inci yüzyılda hala muhtıra, darbe ve darbe teşebbüsünden bahsediyoruz ve insanlığımız adına utanıyoruz. Katil Amerika, 2 yüzlü Avrupa ve darbe teşebbüsündeki diğer arkadaki küçük şeytan ülkeler. Sizler insanlığınızdan da utanmıyorsunuz. Çünkü bir balinaya verdiğiniz değeri Müslüman ülkelerde, Suriye’de, Mısır’da Irak’ta 500’lerce kişi ölüyor, ona hiç değer vermiyorsunuz. Ülkemizde de maalesef destekçisi olan Mısır’daki darbenin Mursi’ye karşı, halkın kendi seçtiği insana karşı kendi seçtiği kişi tarafından yapılan bir darbe var. Bu darbeyi seyrediyoruz, tepkilerimizi gösteriyoruz. Elimizden geldiği kadar protesto ediyor, yardımlar diliyoruz. Ama yetersiz. Çünkü bu darbenin arkasındaki büyük şeytanlar Avrupa, Amerika ve küçük şeytan İsrail bu darbenin baş mimarlarıdır” dedi.

Birlik ve beraberlik çağrısı ile bir konuşma yapan Belediye Başkanı Nevzat Palta ise, “Zulümle abad olunmaz. İşte Suriye’de, işte Mısır’da, işte Doğu Türkistan’da, işte Myanmar’da, Afganistan’da dünyanın neresinde olursa olsun şu anda Müslüman kanı akıtılmakta. En son örneği de işte Mısır’da iktidara gelmiş, halkın seçimiyle gelmiş Mursi’ye maalesef demokrasi kültürü olmayan, halkın iradesi ile uzaktan yakından alakası olmayan darbeci zihniyet alaşağı ettiler. Şu anda yine orada Müslüman kanı akıtılmakta. Dolayısı ile bunu yürekten kınıyorum” diye konuştu.

Eyleme katılan vatandaşlar ise Mısır’daki Müslümanların yanında olmak amaçlı eyleme katıldıklarını belirterek, oradaki halkın yalnız olmadığını göstermek istediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından kalabalık olaysız bir şekilde meydandan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER