Afyonkarahisar’da Taksicilerden Haksız Rekabet Tepkisi

Afyonkarahisar’da bazı taksicilerin kampanya adı altında taksimetre açmadan yolcu taşmalarına diğer meslektaşlarından tepki geldi.Konu hakkında birkaç durak başkanı ile birlikte açıklama yapan Park Taksi Durak Başkanı Mustafa Ülgüt, durumun...

Afyonkarahisar’da Taksicilerden Haksız Rekabet Tepkisi
Afyonkarahisar’da bazı taksicilerin kampanya adı altında taksimetre açmadan yolcu taşmalarına diğer meslektaşlarından tepki geldi.

Konu hakkında birkaç durak başkanı ile birlikte açıklama yapan Park Taksi Durak Başkanı Mustafa Ülgüt, durumun kentte ekmeklerini taksileri ile kazanan bir çok esnafı mağdur ettiğini söyledi. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yolcu taşımacılığına dair yayınladığı genelgesinde, taksiler için taksimetre açma zorunluluğunun olduğunu hatırlatan Başkan Ülgüt, kentteki bazı duraklarda çalışan taksicilerin genelgeye uymayarak kendilerine zarar verdiğini söyledi. Taksimetre açmayanların bin 800 TL’den başlayarak ruhsat iptaline kadar giden cezai işlemlerin olduğunu da hatırlatan Başkan Ülgüt, “Bizim kentimizin nüfusu da, müşteri potansiyeli de belli. Haksız rekabet yaparak sadece birbirimize zarar veririz. Biz birbirimize zarar veren rekabet yerine kardeşçe ekmeğimizi bölüşmek istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48