Yusuf Turanlı, Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, AK Parti’den Kahta Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı.Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, AK Parti Kahta İlçe Başkanlığı’na giderek aday adaylığı başvurusunda bulundu. Kahta...

Yusuf Turanlı, Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı
Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, AK Parti’den Kahta Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, AK Parti Kahta İlçe Başkanlığı’na giderek aday adaylığı başvurusunda bulundu. Kahta Belediyesi’nde belediye meclis üyeleri ve vatandaşlarla buluşarak AK Parti Kahta İlçe Başkanlığına gelen Turanlı, dosyasını AK Parti İlçe Başkanı Reşat Turanlı’ya teslim etti. Kalabalık bir grupla parti binasına gelen Turanlı’yı AK Parti İlçe Başkanı Reşat Turanlı kapıda karşıladı. İlçe Başkanı Reşat Turanlı başvuru dosyasını aldığı sırada yaptığı konuşmada Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı’nın başarılı bir dönemi geride bıraktığını söyledi.

AK Parti olarak 2007 seçimlerindeki hedeflerinin hemen hemen hepsine ulaştıklarını ve Kahta’ya bir çok hizmet yapıldığını ifade eden AK Parti Kahta İlçe Başkanı Reşat Turanlı, “Yusuf Turanlı ile birlikte uzun yıllardır siyaset yapıyoruz. 2007 yılındaki seçimlerde de birlikte çalıştık. O günden bu güne kadar hedeflerimizin hepsine ulaştık. Yusuf Turanlı yaptığı çalışmalarla Kahta’ya çok güzel hizmetler kazandırdı. Başvurusunun hayırlı olmasını diliyorum. Diğer aday adayları konusuna gelince. Onlara da kapımız sonuna kadar açıktır. Onlara da hayırlı olsun dileklerinde bulunuyoruz” dedi.

Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı da yaptığı açıklamada, “Aday adaylarının hepsi bizim aday adayımızdır. Adaylık kime verilirse onu canı gönülden destekleyeceğiz. Bunu sizin huzurunuzda bir kez daha ifade etmek istiyorum. AK Parti herkesin partisidir. AK Parti milletin partisidir. Hiç kimse milletin iradesinin üstünde değildir. Bunu özellikle ifade etmek isterim. İlk önce Cenabı Allah’ın takdiri daha sonra da milletin tercihi olacak. Millet isterse seni o makamlara taşır ama önce Allah’ın rızasını almak gerekiyor. Allah’ın rızasını aldıktan sonra milletin takdiri ondan sonra gelir. Ben daha önceki seçim sürecinde de ne yapacağımı söylemedim. Çünkü aday adaylığı sürecimiz vardı. Daha sonra göreve gelince hizmetlerimizi çoğunlukla yaptık. Sadece bir hizmetimizi gerçekleştiremedik. İlçemize su getirmek istedik ama yargı sürecinde olduğu için yapamadık. Projesi bitti. Ödeneği çıktı ama mahkeme sürecine takıldı. Bu süreç tamamlandıktan sonra ilçemize su getireceğiz. Kahta’ya suyu kavuşturduktan sonra en büyük hizmetlerimizden birini yapmış olacağız. Suyun olmadığı yerde medeniyet olmaz. Otogarımızı yaptık. Belediye binamızı yaptık. Yollarlımızı, alt yapı şebekemizi, parklarımızı yaptık. Doğalgaz geldi. Eski belediye binamızda şu anda 500 fakir öğrenci, ücretsiz eğitim görüyor. Diğer belediye başkanları da hizmet yaptı. Onlara da teşekkür ediyorum. Bu makam bir yarış, hizmet makamıdır. Bu makam ağalık beylik makamı değildir. Halktan aldığın gücü halka güç olarak kullanma makamı değildir. Biz geldiğimiz günden beri halkın gücünü büyük gördük. Çünkü bizi bu makama bu halk getirdi. Ne yazık ki toplumumuzda bazı önyargılar devam ediyor. Biz halka hizmet etmek için geldik. Bizi bu halk getirdi ve halk götürür. Biz partimizin her türlü görevine hazırız. Bize ne görev verirlerse onu yapmaya hazırız. Sandık görevlisi ol deseler olurum. Bu ülke Yusuf Turanlı olmadan bir şey kaybetmez ama AK Parti olmasa çok şey kaybeder. biz bu iktidarın devam etmesi için talibiz. Diğer aday adaylarına da başarılar diliyorum. Burada kanaat önderlerimiz de var. Allah onlardan da razı olsun. Onların duasını bekliyoruz. Onların da ellerinden öpüyorum. Cenabı Allah hakkımızda halkımız için ne hayırlıysa yapsın, hayırlı değilse bizden uzak olsun. Kimin için hayırlıysa ona nasip etsin. İlçe başkanımıza da bu sıcak karşılamasından dolayı teşekkür ediyorum. Allah hayırlı ve uğurlu etsin” şeklinde konuştu.

Yapılan başvuru sonrası dualar okundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48