İl Özel İdare 2013 Yılı Yatırım Programına Uygun Çalışma Sergiledi

Adıyaman İl Genel Meclisi’nde kabul edilen 2013 yılı yatırım programı, İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından programa uygun olarak gerçekleştiriliyor.Ekim ayı itibariyle 2013 yılı yatırım programının yüzde 95’inin tamamlandığını...

İl Özel İdare 2013 Yılı Yatırım Programına Uygun Çalışma Sergiledi
Adıyaman İl Genel Meclisi’nde kabul edilen 2013 yılı yatırım programı, İl Özel İdare Müdürlüğü tarafından programa uygun olarak gerçekleştiriliyor.

Ekim ayı itibariyle 2013 yılı yatırım programının yüzde 95’inin tamamlandığını kaydeden İl Özel İdare Sekreteri Kenan Doğan, ödeneği aşmadan ve borçlanmadan programın uygulandığını dile getirdi.

Kenan Doğan, yol, su, kanalizasyon, tarımsal sulama diğer çalışmalar ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Köy yollarında; 2013 yılı İl Özel İdaresi yatırım programında ihaleli ve idare araçları ile birinci ve ikinci olmak üzere toplam 273 km yolda asfalt çalışması, 118 km asfalta hazır hale getirme işi, 61 km stabilize kaplama, 625 km asfalt yama bakım ve onarım, 13 adet sanat yapısı, 1 adet köprü, 15 km. yeni yol ve 8 köyde 20 bin 164 m² köy içi kilitli parke çalışmaları tamamlanmıştır. Yol yapım bakım ve onarım çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir.

İçme suyu ve kanalizasyon alanında; 2013 yılı İl Özel İdaresi ödeneği ile 34 ünitenin mevcut içme suyu depolarının onarımı ve 2 ünitenin yeni içme suyu şebekesi yapılmıştır. 15 ünitenin kanalizasyon projesi, 3 ünitenin kanalizasyon şebekesi ve 1 ünitenin kanalizasyon ilavesi yapılmıştır.

Tarımsal sulama alanında; 12 adet sulama projesinin ihalesi yapılmış, 7 tesis tamamlanmış, 5 tesiste inşaat çalışmaları devam etmektedir. Tesislerin tamamlanması ile 2 bin 680 dönümlük arazi sulana bilecektir.

Eskiyen iş makinelerinin yenilenmesi için 2013 yılı içerisinde 1 kırk ayak roley tank, 1 greyder, 1 silindir, 1 vidanjör ve 5 damperli kamyon alımı yapılmıştır. Mevcut asfalt depolama tanklarına ilave olarak 500 ton kapasiteli asfalt depolama tankları yapılmıştır. Su analizlerinin yapılabilmesi için; halk sağlığı laboratuarına 4 analiz cihazı alınmıştır.

Göksu ve Kuruçaydaki şantiyelerimize 2 adet şantiye binası ve kış aylarında da asfalt yama üretebilmek amacıyla agrega depolamak üzere 1000m² kapalı alan inşaatı tamamlanmıştır.

2013 yılı içerisinde, 42 adet yapım işine ait yaklaşık maliyet hazırlanarak projelendirme yapılmıştır. Müdürlüğümüzce 7 okul, 3 yurt ve 1’de küçük tip kapalı spor salonu olmak üzere toplam 9 işin ihalesi yapılmış olup işler devam etmektedir. 33 yapım işinin de ihalesi Kaymakamlıklarca yapılmıştır.

17 adet onarım işine ait yaklaşık maliyet hazırlanarak ihalesi yapılmış, işler devam etmektedir. Sağlık Müdürlüğünün 1, Sosyal Hizmetler Müdürlüğünün de 1 işi olmak üzere toplam 2 yapım işi, İl Sağlık Müdürlüğünün 3, Kahta Kültür Müdürlüğünün 1 olup toplam 4’te onarım işi ihale aşamasındadır.

Beşpınar Rekrasyon projesi kapsamında; mülkiyet problemi olmayan idaremize ait fidanlık alanda kafeterya yapımı tamamlanmış, piknik alanları oluşturulmuştur, kafeterya ve piknik alanın işletilmesi için ihale süreci devam etmektedir. Beşpınar mevkiinde, 3 adet şelalenin ihalesi tamamlanmış, restoran, kırık köprünün onarımı ve çevre düzenlemesinin projesi tamamlanmış ve ihale aşamasına gelinmiştir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER